Пластикова повінь

Пластикова повінь
“На безлюдному острові посеред океану знайдено 18 тонн пластикового сміття”[1] – пише Джессі Ґрінспен у своїй статті для журналу Scientific American.

Ось про що вона дізналась: “Острів Хендерсон – це маленький безлюдний шматок суші на півдні Тихого океану. Важко собі уявити більш віддалене від цивілізації місце. До найближчого населеного пункту звідти 5000 кілометрів. Незважаючи на це, Дженніфер Лаверс, морський біолог з Інституту морських та антарктичних досліджень у Тасманії, котра прибула на кораловий атол два роки тому, виявила, що цей колись незайманий об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО завалений сміттям. На думку дослідниці, там щонайменше 17,6 тонни відходів, здебільшого пластику. Сміття потрапляє на острів з морською течією і вітром. На одному із особливо засмічених пляжів на кожен квадратний метр припадало в середньому 672 фрагменти пластику, що були на поверхні, та 4497 шматків, укритих піском.

Порівнюючи ці дані з результатами досліджень, проведених у 1991 році на недалеких атолах Дюсі та Оено, науковці дійшли висновку, що на острові Хендерсон зараз від 200 до 2000 разів більше відходів, ніж було чверть століття тому на сусідніх атолах. Шматки пластику, гранули штучних продуктів та рибацькі сітки становлять головну масу відходів, але науковці знайшли також зубні щітки, дитячі забавки, велосипедні педалі та еротичні аксесуари. Щодня на пляж виносить тисячі нових пластикових відходів, що робить марними будь-які спроби очистити острів. Дженніфер Лаверс вивчає забруднення океанів пластиком. Вона підкреслює, що схожа ситуація є і в багатьох інших місцях у світі. “Як далеко б я не поїхала, незалежно від того, наскільки далеко я перебуваю від цивілізації, скрізь знаходжу пластик” – каже Лаверс”.

[1] Scientific American: Jesse Greenspan. Uninhabited Island Reveals Scope of the World’s Plastic Problem

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ