Політ назустріч Богу

Політ назустріч Богу
Тисячі років людство вклонялося Сонцю як божеству, адже саме воно підтримує життя всієї біосфери Землі. Маса нашого світила становить понад 99% від загальної маси всіх планет Сонячної системи. 

Однак сучасні релігії ігнорують Сонце. Щось подібне відбувалось і в науці – за останні 50 років космічні апарати досліджували планети, їхні супутники, комети і навіть об’єкти за межами Сонячної системи, однак не Сонце.

І ось нарешті 12 серпня 2018 року відбулась історична подія космічного масштабу – NASA запустило дослідницький зонд Parker Solar Probe – до Сонця, “назустріч Богу”. Якщо пощастить, апарат зробить понад 20 обертів навколо світила і наблизиться на рекордну відстань – 6,16 млн км. У 1976 році космічний апарат Геліос-2 підійшов до Сонця лише на 43 млн км.

Щоб направити зонд до Сонця, NASA використали надпотужну ракету Delta IV Heave, яка може виводити на орбіту Землі до 28 тон корисного вантажу. Космічний зонд має вагу 635 кг. Він поступово буде зближуватись з Сонцем, використовуючи його гравітаційне поле. Якщо політ пройде вдало, то вдасться прискорити космічний апарат до рекордної швидкості 690000 км/год.

При наближенні до Сонця зонд зазнає шаленої сонячної радіації і розігріється до 1370°C. Щоб витримати таку температуру, космічний апарат забезпечили спеціальним захисним екраном з композитного вуглецевого матеріалу завтовшки 11,4 см і завширшки 2,3 м. Системи реактивних прискорювачів запрограмовані так, щоб скерувати зонд до Сонця саме захисним екраном.

Головне наукове завдання цієї епохальної місії – вивчення сонячного вітру. Вчені поки не можуть пояснити, завдяки якій енергії сонячний вітер, який фіксується поблизу Землі, має таку фантастичну швидкість – 1,45-2,9 млн км/год. Науковці припускають, що таке прискорення мікроскопічні частинки розвивають у верхніх шарах атмосфери Сонця, однак це явище досі недосліджене.

Загалом Сонце дуже загадкове космічне тіло. Температура його поверхні становить всього 5500°C, а атмосфери – від 1 до 3 млн °C. Вчені поки не можуть пояснити цей феномен. Однак якщо енергія матеріальних іонізованих частинок збільшується у вакуумі, то ймовірно, що енергія, яка їх прискорює, є в самому вакуумі. Це можна пояснити теорією ефіру, яку підтримував Н. Тесла. Винахідник стверджував, що енергія є всюди, і доводив це своїми експериментами.

NASA назвало свій дослідницький зонд на честь астрофізика з Чиказького університету Юджина Паркера. У 1958 році він опублікував наукову роботу, де передбачив існування сонячного вітру. 91-річний Паркер спостерігав за запуском космічного апарату і був безмежно радий, що долучився до місії з вивчення Сонця.

Чому ця космічна місія така важлива? Навіть невеликий за космічними мірками Місяць доволі потужно впливає на нашу планету. Сонце ж концентрує в собі понад 99% всієї матерії Сонячної системи, тому від нього залежить наше життя і стан біосфери Землі. Якщо дослідницький зонд Parker Solar Probe виконає свою місію, то людство, ймовірно, розкриє таємницю енергії ефіру, відновить технології Тесли і більше не забруднюватиме планету продуктами згоряння вугілля, нафти та газу, які є визначальними в формуванні загрози всесвітнього потепління.

Якщо астрофізики будуть вивчати Сонце детальніше, то таємниць в природі значно поменшає, адже дослідження 99% матерії дасть значно більше інформації, ніж вивчення 1%.

 

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ