Політичні аспекти Традиції. Принцип Маат

Політичні аспекти Традиції. Принцип Маат
Нині, коли передвиборне «делеговане божевілля» опановує всі поверхи суспільства, коли популізм перетворюють в універсальний інструмент здобуття та утримання влади, політичні аспекти Традиції здаються експонатами з історичного музею.

Проте навіть в такі часи не буде зайвим згадати про фундаментальні принципи політики, які тисячоліттями передавалися в символічних та ритуальних формах, які шліфувалися досвідом сотень поколінь. Тепер ці принципи є набутком закритих клубних структур.

В країнах, де істеблішмент все ще вимагає від претендентів на владу міцної освітньої підготовки, традиційне політичне знання залишається в дискурсі актуальності. Принцип Маат якраз і відноситься до знання означеного типу.

Маат в єгипетському пантеоні – богиня істини та впорядкованості, вважалася дружиною бога мудрості і таємного знання Тота й дочкою верховного сонячного божества Ра. Зображувалася жінкою, що сидить на землі з притисненими до тіла колінами. Символ Маат – страусове перо. В зображеннях богині воно кріпиться до голови, в зображеннях Суду Озіріса у Книзі мертвих – лежить на вазі, якою боги-судді зважують душу померлого. Якщо душа не в рівновазі з пером Маат, її з’їдає потвора Амт (Амемті).

Маат, згідно вірувань єгиптян, брала участь у створенні світу, коли було знищено сили хаосу і встановлено космогонічний порядок. Іноді в древніх текстах йшлось і про двох сестер Мааті – «двох правд». Судді у Давньому Єгипті носили статуетку Маат на грудях – фактично як попередницю Феміди.

Містики єгипетської традиції вважали, що єгиптяни мали практику «передання принципу Маат». Володар, призначаючи наступника передавав йому через ритуальне дихання «справедливість Маат». Якщо фараон вмирав, не виконавши цього ритуалу, його наступник отримував «подих» містично, перебуваючи у медитативному стані в гробниці померлого володаря поряд з його мумією.

Справедливість Маат – це принцип «пильної рівноваги», коли носій влади уважно слідкує за тим, щоби певна тенденція, або певна пристрасть не запанувала в якості переважаючої і не зрушила рівновагу Всесвіту на свою користь. Містики і традиціоналісти вважають, що будь-які зловживання порушують первісні благодатні принципи світобудови і наражають суспільства та згромадження на кару від вищих Сил.

Принцип Маат не існував у дикому світі, його – за давнім переданням, котре знали не тільки в Єгипті, але й на Близькому Сході – було принесено богами до жерців таємничої країни Му (чи то Атлантиди чи то Лемурії), а звідти (після загибелі країни Му та більшості її населення в природній катастрофі, спровокованій нехтуванням принципом Маат) перенесено обраними до Єгипту. В традиції Великих Арканів Таро богиня Маат зображена на карті «Колесо Фортуни» (керує обертанням Колеса), а сама карта вважається одною з найдавніших традиційних візуальних інтерпретацій принципу Маат, як принципу врівноваження успіху поразкою.

Моральна відповідальність людей, причетних до влади, з давніх давен базована на розумінні справедливості, як рівноваги. Гностики вісімнадцятого століття надихнули Жана-Жака Руссо та його послідовників на впровадження цього принципу у політику, як наріжної підстави гармонії влади. Звідти ведуть свій «родовід» всі ліберальні теорії рівноваги трьох гілок влади.  При правильному облаштуванні громади або держави вищі владні посади метафізично пов’язані з космічною рівновагою, яка і є Справедливість. Якщо цей зв’язок руйнується, суспільство наражається на занепад.

Про це варто пам’ятати теперішнім правителям, зловживання яких остаточно зруйнували ту незриму складову влади, котра зв’язує безпосередній чин управління народом з надісторичними енергіями Традиції.

Коли пропонують розпочати будування альтернативної еліти з рівня закритих орденських структур та елітарних клубів, мають на увазі саме застосування принципу Маат.

Адже у відкритих політичних системах, де гра з оскаженілими масами перетворилася на безальтернативний спосіб здійснення політики, творення еліт або неможливе за замовчуванням, або ж розтягнене в часі на століття, що не корелюється з теперішніми темпами світових змін.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

 

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ