Польща хоче вийти зі Стамбульської конвенції

Польща хоче вийти зі Стамбульської конвенції
Депутати польської партії “Право і справедливість” планують денонсувати Стамбульську конвенцію. На їхню думку, документ суперечить релігійним переконанням громадян і може сприяти легалізації одностатевих шлюбів.

Нагадаємо, Стамбульська конвенція спрямована на захист жінок від насильства, зокрема від агресії за гендерною ознакою чи сексуальною орієнтацією. Польща ратифікувала цей договір приблизно 5 років тому, однак його положення у країні не виконуються. Брюссель уже засудив ці плани, заявивши, що вони не відповідають нормам Європейського Союзу, в якому терпимість і толерантність є одними із основних цінностей.

Певною мірою на таке рішення польського уряду вплинули нещодавні скандальні події, пов’язані з ЛГБТ-спільнотою. Так, на початку серпня у Польщі відбулись кількатисячні протести на підтримку ЛГБТ, спричинені арештом активістки цього руху за нанесення шкоди автівці, що належить партії “Право і справедливість”. На машині був прикріплений банер, де представники ЛГБТ спільноти звинувачувались у тому, що вони не є християнами. Активісти звертались до влади із проханням заборонити використання таких плакатів, однак реакції на це не отримали. Відтак вони вирішили діяти самостійно і зіпсували плакат, а коли поліція намагалась їх затримати, активісти зібрали своїх прихильників на протест, що переріс у сутички з поліцією.

Представники партії “Право і справедливість” та інших консервативних сил заявили, що ніхто не може порушувати право власності і псувати їхнє майно. Водночас текст на банері, на їхню думку, не є дискримінаційним, оскільки содомський гріх справді засуджується у християнстві. Варто нагадати, що “Право і справедливість” уже не вперше використовує риторику щодо засудження представників ЛГБТ-спільноти для отримання електоральної підтримки. Річ у тім, що поляки доволі релігійні, у країні переважає католицизм, тож певна частина громадян підтримує такі ідеї. Водночас ліберальні сили та правозахисні організації засудили цей інцидент, заявивши, що ніхто не має права дискримінувати людей за кольором шкіри, етнічною належністю, релігійними переконаннями чи сексуальною орієнтацією.

Опоненти партії “Право і справедливість” також вважають, що, підіймаючи питання ЛГБТ-спільноти і виходу із Стамбульської конвенції, уряд намагається відвернути увагу поляків від більш актуальних проблем, зокрема від поширення коронавірусу та викликаного ним падіння економіки. За останніми даними, ВВП Польщі знизився на 8,7%, що є одним із найгірших показників за весь час незалежності, а інфляція досягла 3%. Зростає й кількість безробітних, поляки виїжджають на заробітки у заможніші європейські країни. Особливо це стосується лікарів, брак яких уже зараз відчувається у Польщі. Відбувається депопуляція поляків, смертність перевищує народжуваність. Якщо ця тенденція найближчим часом не зміниться, то, за даними експертів ООН, через 50 років населення Польщі зменшиться з 38 млн до 17 млн.

Однак критики влади не у всьому мають рацію. Польська економіка, не зважаючи на певне падіння, залишається потужною і активно розвивається. Однак уряд справді замість того, щоб розв’язувати економічні чи демографічні проблеми, намагається відволікти громадян темами ЛГБТ-спільноти, аби зменшити критику влади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Дуда – лідер першого туру президентських виборів у Польщі США зменшують свій військовий контингент у Німеччині