Полярна спека

Полярна спека
Свальбард, норвезький архіпелаг у Арктиці, минулої суботи побив абсолютний температурний рекорд, досягнувши майже 22°C. Про це з посиланням на Норвезький метеорологічний інститут пише хорватське видання Jutarnji.hr.

Із позначкою у 21,7°C, заміряною о 18.00 за місцевим часом коло населеного пункту Лонг’їр, архіпелаг мав найтепліший день з початку спостережень. До прикладу, у Загребі тієї суботи найвища температура сягала теж 22°.

Попередній рекорд було встановлено 16 липня 1979 року. Тоді температура сягнула 21,3° – каже метеоролог Крістен Ґіслефосс.

Група островів, відомих під назвою Шпіцберген, розташована за тисячу кілометрів від Північного полюсу. Суботній температурний рекорд, котрий мав би затриматися до понеділка, далеко відійшов від звичних температур для цієї пори року: у липні, що є найтеплішим місяцем для Арктики, температура на Свальбарді коливається між 5 і 8°С.

Арктика нагрівається вдвічі швидше, ніж решта планети – кажуть науковці. Літо 2020 в російській частині Арктики є майже спекотним: у січні в Сибіру температура перевищувала норму на 5°С, а на початку липня пік температури в полярному колі становив 38°С.

Згідно із офіційним норвезьким повідомленням “Клімат у Свальбарді 2100”, пересічна температура на Свальбарді за період від 2070 до 2100 років мала б зрости із 7 до 10°С, зважаючи на показники 1970-2000 рр., якщо не зменшиться рівень нинішнього впливу людини на клімат.

Знаний своїми полярними ведмедями, архіпелаг Свальбард має ще одну особливість: тут розташована вугільна шахта, тобто йдеться про енергетику, що виділяє найбільшу кількість вуглекислого газу.

Але на Свальбарді розташована і “Вегетаційна арка Ноя”, відкрита у 2008 році банк, у якому зберігається насіння рослин на випадок на випадок катаклізму.

Цей “рослинний сейф”, задуманий як противага змінам клімату, і сам став жертвою глобального потепління. Довелося витратити 20 млн євро на його санітарну обробку, оскільки у 2016 році він постраждав через повінь, спричинену таненням вічної мерзлоти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чарівна паличка для дослідження води Китайська “жінка-кажан”