Порушення міжнародного права та принципів і зобов’язань ОБСЄ з боку Російської Федерації в Україні

Порушення міжнародного права та принципів і зобов’язань ОБСЄ з боку Російської Федерації в Україні

Як повідомляє тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Грегорі Макрис на Постійній раді у Відні:

«США вітають повідомлення Посла Сайдіка, зроблене 18 липня, про повернення  членів Тристоронньої контактної групи (ТКГ) до переговорів про припинення вогню. Ми наполегливо закликаємо Росію та сили, які вона озброює, навчає, якими керує та поряд з якими бореться дотримуватись останнього зобов’язання, яке наближає нас до тривалого та стійкого припинення вогню.

Ми раді бачити, що ТКГ схвалила план про початок  проведення давно очікуваного ремонту мосту Станиці Луганська. Ремонт цього мосту покращить життя тисяч місцевих цивільних, яким він потрібен для виконання щоденних завдань. Ми також задоволені тим, що в день виборів опівдні розпочався восьмигодинний  режим припинення вогню.

Незважаючи на ці позитивні зрушення, минулого тижня було безліч цивільних жертв. Четверо людей загинули, а дев’ять інших цивільних, у тому числі дитина, отримали поранення від вогнепальної зброї, шрапнелів та мін. Протягом п’яти років Росія розпалювала конфлікт на сході України, і, як наслідок, – цивільне населення продовжує зазнавати щоденних труднощів. Їхні близькі були поранені, покалічені  або вбиті; їхні будинки були пошкоджені або зруйновані; і їх життя стало майже невпізнанним. Лише тривале і стійке припинення вогню може покласти край стражданням на сході України.

Росія повинна вивести свою важку зброю, забрати власні сили та роззброїти свої підконтрольні сили на сході України, щоб покласти край цьому катастрофічному конфлікту. Довготривалого та стійкого припинення вогню можна досягти лише тоді, коли Росія припинить насильство та буде дотримуватись своїх зобов’язань за Мінськими угодами.

Однак, Росія продовжує ігнорувати ці зобов’язання та інші міжнародні норми. Вона утримує у полоні 24 українських членів екіпажу та три судна, які вона захопила біля Керченської протоки у листопаді 2018 року. Сьогодні виповнюється вісім місяців з моменту захоплення членів екіпажу, які відокремлені від своїх сімей та утримуються  в російських в’язницях, а Москва продовжила утримання моряків  ще на три місяці. Ми знову закликаємо Росію негайно звільнити цих затриманих і дозволити їм повернутися додому до своїх сімей.

Ми також закликаємо звільнити понад 100 інших осіб з Криму та інших куточків України, яких Росія несправедливо ув’язнила через їх політичні погляди – таких як режисер Олег Сенцов, фермер Володимир Балух, захисник прав людини Емір-Усейн Куку, журналіст Роман Сущенко, кримськотатарський активіст Едем Бекіров, блогер Наріман Мемедемінов та багато-багато інших. Ми також закликаємо звільнити понад 100 інших осіб з Криму та інших куточків України, яких Росія несправедливо ув’язнела за помсту за їхні політичні погляди – таких як режисер Олег Сенцов, фермер Володимир Балух, захисник прав людини Емір-Усеін Куку, журналіст Роман Сущенко, кримськотатарський активіст Едем Бекіров, блогер Наріман Мемедемінов та багато-багато інших. Ми поновлюємо свої заклики до Росії, щоб дозволити незалежним лікарям оглянути Балуха та Бекірова, оскільки тривожні повідомлення про погіршення здоров’я продовжують надходити щотижня. Ми закликаємо Росію дозволити незалежним лікарям оглянути Балуха та Бекірова, оскільки щотижня продовжують надходити  тривожні повідомлення про погіршення здоров’я.

Тривають жорстокі зловживання Росією у Криму, де російська окупаційна влада залякує, переслідує та затримує кримських татар, етнічних українців та інших, хто наважиться протистояти окупації Росії. Ми стурбовані новиною цього тижня, що поліція в Криму викликає на допит тих, хто їздив до Москви на початку цього місяця, щоб мирно протестувати проти широкомасштабного та неправомірного переслідування кримських татар за так званими “терористичними” ознаками. Ми закликаємо Росію припинити цю тактику залякування та інші форми тиску на людей, які критикують окупацію.

США повністю підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо російську анексію Криму. Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші санкції щодо Росії, пов’язані з Мінськом, залишаться в силі, поки Росія повністю не виконає свої Мінські зобов’язання. Окремі санкції, пов’язані з Кримом, залишаться в силі, поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ