Посли ЄС ухвалили нову систему прикордонного контролю

Посли ЄС ухвалили нову систему прикордонного контролю

Прес-служба Ради ЄС повідомляє на своєму сайті:

30 червня 2017 року посли країн ЄС підтвердили угоду, досягнуту між мальтійським головуванням та представниками Європарламенту 29 червня, стосовно пропозиції щодо системи в’їзду та виїзду, а також пропозиції щодо внесення змін до Шенгенського прикордонного кодексу щодо Системи в’їзду-виїзду, з метою досягнення загальної домовленості після вирішення інших технічних питань. Ця система буде реєструвати в’їзд, виїзд та відмову від надання в’їзної інформації громадян третіх країн, що перетинають зовнішні кордони Шенгенської зони.

Система входу-виходу допоможе:

• зменшити затримки при перевірці на кордоні та покращити якість перевірок на кордонах шляхом автоматичного розрахунку дозволеного перебування кожного подорожуючого

• забезпечити систематичну та надійну ідентифікацію людей, які перевищили термін перебування

• посилити внутрішню безпеку та боротьбу з тероризмом шляхом надання правоохоронним органам доступу до записів історії подорожей

«Система в’їзду-виїзду є частиною намагань ЄС посилити контроль над нашими зовнішніми кордонами, що дозволить нам більш ефективно управляти міграційними потоками, зокрема, у випадку перевищення терміну перебування, та покращити нашу реакцію на нинішню терористичну загрозу”.

Майкл Фарруджі, міністр внутрішніх справ та національної безпеки Мальти.

Погоджений політичний компроміс щодо системи в’їзду-виїзду передбачає кілька важливих елементів, включаючи наступне:

Збережену інформацію

Система в’їзду-виїзду буде застосовуватися до громадян третіх країн, як тих, хто потребує візи, так і тих, що не мають візового режиму, для короткострокових поїздок на період не більше 90 днів протягом 180 днів. Вона реєструє їх в’їзд, вихід та відмову у в’їзді. Вона також зберігатиме інформацію про їхню особу та про їхні проїзні документи, а також про біометричні дані (чотири відбитки пальців та зображення обличчя). 

Проект розпорядження також забезпечує сумісність між системою в’їзду та виїзду та візовою інформаційною системою (VIS) для тих громадян третіх країн, які потребують візи для перетину зовнішнього кордону ЄС, що забезпечить швидкість та ефективність при перевірці на кордоні. 

Система в’їзду-виїзду складається з центральної бази даних, де зберігається інформація, підключена до національних уніфікованих інтерфейсів.
Дані, пов’язані з громадянами третіх країн, будуть зберігатися з метою прикордонного контролю протягом п’яти років для осіб, що перевищили термін перебування, та три роки для інших.

Доступ до інформації

Інформація, що зберігається в системі в’їзду-виїзду, буде доступна прикордонним органам, візовим органам та органам держав-членів, які компетентні перевіряти чи відповідає громадянин третьої країни умовам в’їзду чи перебування.

Дані в системі в’їзду та виїзду також будуть доступні спеціально уповноваженим органам та Європолу для запобігання, виявлення та розслідування терористичних злочинів або інших серйозних злочинів відповідно до умов, викладених у цьому положенні.

Будь-який доступ та обробка інформації, що міститься в системі в’їзду-виїзду, має бути пропорційним та необхідним для виконання завдань компетентних органів.

Наступні кроки

Робота буде продовжена на технічному рівні в найближчі дні, щоб остаточно скласти текст двох проектів положення. Потім загальну угоду буде передано послам ЄС для схвалення від імені Ради. Після цього майбутні правила будуть подані до Європейського Парламенту для голосування в першому читанні, а згодом до Ради для прийняття.

Передумови

Запропоноване положення – це переглянутий варіант законодавчого пакету, представленого Комісією в лютому 2013 року. Після того, як співавтори законопроекту озвучили технічні, фінансові та операційні занепокоєння з приводу деяких аспектів пакету 2013 року, Комісія провела технічне дослідження, а потім експериментальний проект, доручене eu-LISA, агентству ЄС для оперативного управління великомасштабними ІТ-системами. На підставі результатів цього підготовчого етапу Комісія представила переглянуту пропозицію 6 квітня 2016 року.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ