Постійні порушення міжнародного права та недотримання принципів і зобов’язань ОБСЄ Російською Федерацією в Україні

Постійні порушення міжнародного права та недотримання принципів і зобов’язань ОБСЄ Російською Федерацією в Україні

На офіційному сайті Місії США при ОБСЄ 18 жовтня була опублікована стаття тимчасово повіреного у справах Гаррі Каміана. Зокрема, дипломат написав наступне:

“Порушення режиму припинення вогню на сході України відбувалися щоночі. Цивільне населення потерпало. Збільшується кількість сил, а їхнє розміщення зміцнюються, оскільки сторони готуються до наближення зими. Місцеве населення страждає, а гуманітарна ситуація погіршується.

Ці умови можна було б змінити, якби Росія виконала свої зобов’язання за Мінськими угодами, почавши з наказу своїм силам припинити вогонь і відвести їх від лінії контакту. Якщо буде тривале припинення вогню, то можна реалізувати політичні заходи Мінських угод, відвести важке озброєння та іноземні війська, провести місцеві вибори та повернутись до українського конституційного ладу. Це узгоджений порядок дій. Ми закликаємо Росію як ініціатора конфлікту зробити перші кроки, щоб припинити бойові дії та встановити мир в Україні.

Росія також порушує свої Мінські зобов’язання, оголосивши, що її псевдореспубліки проведуть незаконні “вибори” 11 листопада – у день, що для більшості з нас є Днем перемир’я. Ми засуджуємо оголошення російськими підконтрольними силами наміру провести незаконні “вибори” на суверенній території України. Проведення таких заходів відкинуло б назад зусилля Тристоронньої контактної групи та Нормандської четвірки. Це означало б, що Росія відмовилася від своєї відповідальності за реалізацію Мінська. Ми закликаємо Росію бути відповідальною та скасувати свої заплановані фіктивні “вибори” на Донбасі та розпочати виконання Мінська.

9, 10 та 11 жовтня СММ повідомила про те, що конвої вантажівок перетинають міжнародно визнаний кордон Росії та України. Це відбувалося вночі на ґрунтовій дорозі на підконтрольній Росії території на схід від Донецька. Одна вантажівка перевозила зенітну установку. Вміст інших вантажних автомобілів нам невідомий і, очевидно, Москва не хоче, щоб ми знали про це. Сполучені Штати повторюють свої заклики до Росії припинити виставу і не заперечувати свою провідну роль у конфлікті та взяти на себе відповідальність за наслідки своєї невдалої політики, виконавши свої Мінські зобов’язання.

Не покращилась ситуація із ставленням до та обмеженнями стосовно спостерігачів СММ, патрулювання та обладнання, особливо на підконтрольних Росії територіях України. Спостерігачів залякують, а іноді їм погрожують насильством за виконання мандату Місії.

Нас непокоять нещодавні повідомлення про посилення обмежень щодо релігійної свободи в контрольованих Росією районах Донбасу. 16 жовтня влада так званої ЛНР відмовила в реєстрації всім християнам-баптистам, п’ятидесятникам, адвентистам сьомого дня та іншим протестантським церквам.

З квітня Росія затримує сотні комерційних суден, які намагаються дістатися до українських портів у Азовському морі через Керченську протоку. Ці дії завдали шкоди українській економіці та є ще одним прикладом намагань Росії дестабілізувати країну. Сполучені Штати засуджують переслідування міжнародних морських перевезень Росією та підтримують суверенітет та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Сполучені Штати Америки глибоко стурбовані здоров’ям Олега Сенцова, Володимира Балуха та інших українців, яких незаконно утримують у російських в’язницях, а також навмисними спробами дезінформувати українських чиновників та світ про стан їхнього здоров’я. Водночас в окупованому Росією Криму досі діють серйозні обмеження на висловлювання, об’єднання та мирні збори. Ми стурбовані тим, що останнім часом російська окупаційна влада намагалася обмежити публічні протести проти бездіяльності окупаційної влади стосовно важкої екологічної ситуації в місті Армянськ, де токсичний газ диоксиду сірки, викинутий із сусіднього титанового заводу, спричиняв захворювання у жителів з кінця серпня. У вересні спостережний звіт Кримської правозахисної групи зафіксував 365 звинувачень у проведенні мирних зібрань в Криму після початку репресивної окупації. Сполучені Штати закликають Росію дотримуватися своїх зобов’язань перед ОБСЄ, поважати міжнародне право та припинити окупацію Криму.

Сполучені Штати підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми не визнаємо, ніколи не будемо визнавати анексію Криму Росією. Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші санкції проти Росії, пов’язані з Мінськом, триватимуть, поки Росія повністю не виконає свої Мінські зобов’язання. Окремі санкції, пов’язані з Кримом, залишатимуться в силі, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом”.

 

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ