Посилення безпеки кордонів ЄС: безвізові поїздки будуть попередньо перевіряти

Посилення безпеки кордонів ЄС: безвізові поїздки будуть попередньо перевіряти

У четвер, 5 липня, Європарламент схвалив створення нової Європейської системи інформації про подорожі та авторизацію (ETIAS) для поїздок до Шенгенської зони. Про це йдеться на офіційному сайті Європейського парламенту:

“Громадяни країн, які не є членами ЄС, звільнені від візових вимог, повинні отримати дозвіл перед поїздкою до ЄС відповідно до нових правил, підтриманих парламентом у четвер.

Нова Європейська система інформації про подорожі та авторизацію (ETIAS), яка повинна запрацювати у 2021 році, дозволить робити додаткові перевірки безвізових мандрівників. Особам, які становитимуть ризик безпеки, нелегальної міграції чи епідемії, буде відмовлено.

Громадяни більш ніж 60 країн і територій, звільнених від візових вимог для в’їзду до ЄС, повинні заповнити електронну форму перед початком їхньої запланованої подорожі і вказати свої особисті дані (зокрема ім’я, дату та місце народження, стать та національність), інформацію про документ для подорожі (дійсність, країну видачі), домашню адреса та контактну інформація, а також європейську країну першого запланованого в’їзду.

Авторизація для подорожей коштуватиме 7 євро – безкоштовно для мандрівників віком до 18 років та понад 70. Вона буде дійсною три роки або до закінчення терміну дії проїзного документа.

Кримінальна відповідальність та поїздки в зони конфліктів

Заявник також повинен буде інформувати владу про будь-які засудження за серйозні кримінальні правопорушення (як-от тероризм, сексуальна експлуатація дітей, торгівля людьми або наркотиками, вбивства та зґвалтування), про перебування в конкретних зонах війни чи зонах конфліктів та будь-які попередні адміністративні рішення, що передбачали виїзд з країни впродовж останніх десяти років.

У випадку терористичних злочинів термін буде продовжений до попередніх двадцяти років і потрібно буде додаткове роз’яснення щодо дати та країни засудження.

Додаткові перевірки для оцінки потенційного ризику

Кожну заявку автоматично перевірять в усіх відповідних базах даних, щоб встановити, зокрема, чи проїзний документ не був загубленим чи вкраденим, а також чи особа не перебуває в розшуку. Більшість заявників отримають дозвіл майже одразу.

Якщо під час перевірки документів виникне одна або декілька підозр або буде позитивна відповідь на будь-яке запитання про кримінальні справи, поїздки в зони конфліктів та наказ про виїзд з країни, дані будуть перевірені вручну та буде індивідуально оцінюватися ризик безпеки, міграції або епідемії.

Доповідач парламенту Кінга Гал зазначив

“ЕТІАС ліквідує існуючу інформаційну прогалину щодо безвізових мандрівників, оцінюючи, чи вони створюють ризик безпеки, нелегальної міграції чи епідемії, перш ніж вони прибудуть на зовнішній кордон. Ця нова система значно сприятиме підвищенню рівня безпеки для громадян ЄС. Тому вона є важливим кроком на шляху до сильніших та розумніших інформаційних систем для кордонів та безпеки”.

Наступні кроки

Рішення підтримали 494 парламентарі, 115 проголосували проти і 30 утрималися. Після того, як Європарламент дасть зелене світло, Рада міністрів офіційно прийме закон. Згодом його опублікують в Офіційному журналі. Закон набуде чинності в 2021 році”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ