Прадавні крокодили ходили на двох ногах?

Прадавні крокодили ходили на двох ногах?
Деякі види давніх крокодилів, імовірно, пересувалися на задніх лапах, як динозаври чи страуси –про це свідчить дослідження, яке базувалося на аналізі скам’янілих слідів, знайдених у Південній Кореї – пише інформаційна агенція HINA.

Майже сотня відбитків завдовжки від 18 до 24 см збереглась у болотистому ґрунті біля озера. Вони датуються раннім крейдяним періодом, останньою фазою мезозою, тобто відрізком часу між 110 і 120 млн років до нашої ери.

Міжнародна група, що здійснила відкриття, твердить, що це, імовірно, може поставити під питання наше бачення крокодилів.

“Люди схильні думати про крокодилів як про досить лінивих тварин, що вилежуються на берегах Нілу чи річок у Коста-Риці. Нікому й не спадає на думку запитати себе, що було б, якби така тварина пересувалася на двох задніх лапах, як-от страус чи Т-рекс”, – сказав у розмові з BBC News Мартін Локлі, професор-емерит із американського університету в Колорадо.

Дослідження, без сумніву, спричинять жваву дискусію, оскільки не всі дослідники погодяться з такою інтерпретацією американських вчених. Результати аналізу, у якому, окрім американських, брали участь ще й австралійські та південнокорейські науковці, було опубліковано позаминулого четверга у часописі Scientific Reports.

Спочатку вчені припускали, що відбитки, знайдені на території Південної Кореї, належали древній летучій змії, птерозавру, предкові сучасних птахів. Однак після детального вивчення слідів науковці збагнули, що вони належать крокодилам, які пересувалися на двох задніх лапах.

“На одній локації ми знайшли відбитки, про які думали, що вони належать велетенським птерозаврам, але зараз вважаємо, що мова йде про крокодилів”, – сказав один з авторів досліджень Ентоні Роміліо, палеонтолог з університету у Квінсленді. “Відбитки ступні мають довжину 24 см – це підказує, що висота ноги істоти, яка їх залишила, була приблизно такою ж, як і нога дорослої людини, – пояснює він. – І якщо сліди стоп знаходимо скрізь на локації, то відбитків передніх лап, тобто рук, ми не знайшли”.

Керівник досліджень Кьюнг Су Кім із Національного південнокорейського університету у Chinjuu підкреслив, що стежка слідів “дуже вузька” і “виглядає, наче її залишив за собою крокодил, який балансує на тонкій мотузці”, а відомо, що крокодил залишає за собою широку смугу відбитків.

“Коли до цих даних ми додали факт, що залишилися й сліди тягнення хвоста, нам стало ще очевидніше, що ці істоти рухалися на двох задніх лапах”, – додав він.

“До того ж відбитки стоп не схожі на ті, що їх за собою залишали динозаври, які пересувалися на пальцях лап. Крокодили пересуваються на повній ступні, залишаючи чіткі сліди п’яти, як і люди”, – пояснив Кім.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Сила плазми проти раку Чому не свійський фазан?