Представник США при ОБСЄ про звіт послів Сайдика та Апакана

Представник США при ОБСЄ про звіт послів Сайдика та Апакана
Тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан на  Постійній раді у Відні дав відповідь головному спостерігачу ОБСЄ в Україні, послу Апакану, і Спеціальному представнику послу Сайдику на їх звіт по Україні:

После Сайдик, ми взяли до уваги ваш прес-реліз від 31 січня після останньої зустрічі Тристоронньої контактної групи (TCG) і схвалюємо ваше зосередження на гуманітарному впливі конфлікту. Ми вітаємо намагання TCG спрямовані на припинення вогню на Сході України, але ми шкодуємо, що ці намагання швидко провалились, як і 40 попередніх спроб. Сполучені Штати повторюють свій заклик до Росії, як підбурювача цього конфлікту, спрямувати свої сили на виконання умов припинення вогню, вивести свою зброю з лінії контакту, як цього вимагають Мінські угоди і відвести свої сили. Неправильним є вимагати в України зробити це в односторонньому порядку. На відміну від неодноразово висловлених Російською Федерацією тверджень, це не внутрішній український конфлікт, це гаряча війна, що почалася, підживлюється і підтримується Російською Федерацією. Росія – а не Україна – є іноземною силою, війська якої маскуються під так званих «сепаратистів» і керують маріонетками.

Сполучені Штати шкодують з приводу відсутності прогресу у Тристоронній контактній групі у 2018 році щодо розмінування, обміну полоненими та встановлення зон безпеки навколо ключових елементів цивільної інфраструктури. На жаль, Росія не вжила жодних заходів для усунення труднощів і небезпек, які цей конфлікт створює для цивільних осіб, які потрапили під перехресний вогонь.

Посли Сайдик і Апакан, міжнародна спільнота одноголосно висловилася щодо агресії Росії проти України у відповідь на російську атаку 25 листопада, розстріл і захоплення українських суден біля Керченської протоки. Переважна більшість держав-учасниць погоджуються з тим, що перешкоджання транзиту українських суден через це водоймище є порушенням міжнародного права і що дії Росії неприйнятні. Ми закликаємо Росію дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань і негайно припинити перешкоджати, затримувати і переслідувати транзит суден у Керченській протоці, що прямують до українських портів; негайно звільнити захоплений український особовий склад та судна; і послабити напруженість, яку спричинила Москва.

Посол Апакан, дякую вам за швидке подання Вашої доповіді Раді. Ми вдячні за своєчасну оцінку, надану СММ у відповідь на російську атаку 25 листопада, зокрема, що СММ “не помітила значних змін або обмежень для цивільних осіб в постраждалих регіонах” під час тимчасового воєнного стану в Україні.

Сполучені Штати також вітають більшу кількість звітності СММ про соціальні та економічні наслідки від агресивних і дестабілізуючих дій Росії в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці. Ми заохочуємо Місію до регулярного моніторингу та подання звіту про вплив на Україну та підготовку тематичних доповідей з таких питань.

Ми знову з занепокоєнням відзначаємо, що патрулі СММ неодноразово стикаються з відмовою у доступі та обмеженням їх  свободи пересування, дозволених мандатом, – в основному на територіях, контрольованих силами, які очолює Росія. У минулому році понад 80 відсотків таких випадків трапились на контрольованих Росією територіях. Ці обмеження є ще одним прикладом ігнорування Росією мандату СММ, а також безпеки наших беззбройних цивільних спостерігачів. Як і раніше, обмеження стосувались не лише патрулів СММ. Націлювання на БПЛА і втручання у СММ тривають навіть після того, як стало зрозуміло, що Росія збила один з безпілотних літаків СММ 27 жовтня. Безпілотний літальний апарат впав після того, як спостерігав за нелегальним переходом автомобілів з Росії в Україну на міжнародно визнаному кордоні Росія-Україна.

Ми підтримуємо ваше рішення відновити роботу БПЛА на всій території  конфлікту та очікуємо, що  безпілотні літальні апарати СММ повернуться до патрулювання шляхів на територіях, де є докази підтримки Росією та її участі в конфлікті за допомогою незаконних конвоїв, що перетинають кордон. Ми заохочуємо СММ відновити використання безпілотних літальних апаратів великого радіусу дії, щоб розширити покриття території України, де Росія обмежує патрулювання автомобілів СММ, найбільш посилено вздовж міжнародно визнаного російсько-українського кордону і в районі Сєдова і Новоазовська. Ми також закликаємо вас використовувати ці засоби вночі, коли патрулювання транспортними засобами заборонене.

Сполучені Штати стурбовані жалюгідною гуманітарною ситуацією в окупованому Росією Криму. Кримськотатарський навчально-методичний центр встановив, що Росія лише у 2018 році призвала понад 5600 українців з Криму у свою армію; з моменту початку окупації набрали понад 12 тисяч кримчан. Сполучені Штати закликають Росію припинити цю неприйнятну практику.

Ми також стурбовані повідомленнями про те, що російська окупаційна влада знаходить нові приводи для залякування і арешту членів кримськотатарської громади; стверджуючи, що вони ніби служать в українських добровольчих батальйонах, які вважаються такими. що “виступають проти інтересів Російської Федерації”. Російська окупаційна влада 25 січня засудила кримського татарина Февзі Саганджі до 10,5 років позбавлення волі за нібито участь у кримськотатарській громадянській групі, розташованій на материковій Україні, яку влада вважає «незаконною українською збройною формацією», і знову провела декілька рейдів у кримськотатарських будинках 23 і 24 січня. Сполучені Штати також стурбовані повідомленнями про погіршення здоров’я декількох ув’язнених українців, включаючи Павла Гриба та Едема Бекірова. Сполучені Штати закликають Росію надати СММ можливість контролювати гуманітарну ситуацію в Криму.

Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах міжнародно-визнаних кордонів, включаючи її територіальні води. Ми не визнаємо і  ніколи не будемо визнавати анексію Криму Росією. Ми приєднуємося до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші санкції проти Росії, пов’язані з Мінськом, залишаться в силі поки Росія не виконає своїх Мінських зобов’язань. Пов’язані з Кримом санкції залишаться в силі до тих пір, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ