Представник Держдепу США відвідав Україну вп’яте

Представник Держдепу США відвідав Україну вп’яте

Спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер позитивно оцінив зустріч із Президентом України Петром Порошенком. У себе в Twitter він написав:

“Чудово повернутися до Києва з п’ятим візитом, починаючи з липня. Почав з гарної зустрічі з Президентом Порошенком”.

На офіційному сайті Президента Порошенка зазначено:

“Президент України Петро Порошенко провів зустріч зі Спеціальним посланником Президента США по Україні Куртом Волкером.

Президент України висловив вдячність Спеціальному посланнику Президента США за зусилля, спрямовані на відновлення миру і стабільності на Донбасі, та припинення російської агресії проти України.

Сторони скоординували подальші кроки щодо зміцнення міжнародної присутності на Донбасі, як у рамках зусиль у Нормандському форматі, так і на міжнародних майданчиках, передусім у Раді Безпеки ООН.

Співрозмовники обговорили безпекову ситуацію в регіоні і відзначили принципову важливість забезпечення належного виконання Мінських домовленостей, передусім у частині консолідації сталого і всеохоплюючого припинення вогню, виведення з України російських окупаційних військ та техніки.

Сторони приділили значну увагу питанню звільнення заручників, які незаконно утримуються на окупованій території і в російських тюрмах. Спеціальному посланнику Президента США було передано відповідне звернення членів сімей заручників та висловлено надію на його ефективну підтримку, передусім у контактах з російською стороною, з метою їх якнайшвидшого звільнення та повернення додому.

Курт Волкер високо оцінив схвалення Закону України “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України”. Було відзначено, що це рішення є чітким сигналом на підтвердження справжньої відданості української сторони мирному врегулюванню.

Під час зустрічі було обговорено графік найближчих контактів та перемовин у Нормандському форматі та у рамках діяльності Спеціального посланника Президента США у справах України”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ