Представник США в ОБСЄ: Жорстока війна на Донбасі була розпалена Росією

Представник США в ОБСЄ: Жорстока війна на Донбасі була розпалена Росією

Виконуюча обов’язки заступника голови місії США при ОБСЄ Мішель Сайдерс на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні 1 лютого заявила:

«Майже чотири роки тому Росія розпочала своє втручання у справи суверенної держави – України так само, як це було в Грузії в 2008 році. Результатом російської агресії є конфлікт, який триває і який коштував життя для понад 10 тисяч українців. І хоча існує узгоджений шлях до миру, прогрес на цьому шляху здається незначним, оскільки щотижневі порушення режиму припинення вогню, зареєстровані в Донецьку та Луганську, залишаються на неприйнятному рівні. Ми закликаємо сторони скористатися поштовхом, зробленим 27 грудня за допомогою звільнення полонених, щоб завершити обмін полоненими “всіх на всіх” згідно з Мінськими угодами.

У звітах з місця конфлікту повідомляється, що 26 січня обстріл на насосній станції на водопроводі південного Донбасу поблизу Ясинувата пошкодив трансформатор, внаслідок чого розлилось 1,5 тонни нафти. Це обладнання, яке є найважливішим компонентом в системі, що постачає воду для понад мільйона людей, зазнав пошкодження і його не можна відремонтувати без встановлення тиші. Це здається малоймовірним, оскільки Росія відмовилася від своєї ролі в Об’єднаному центрі контролю та координації (JCCC), органі, який працює з сторонами для створення такої тиші. У регіоні, де брак води часто означає відсутність тепла, це призводить до значних людських страждань. Росія в односторонньому порядку відкликала свою групу з JCCC у грудні, залишивши сторони без ефективного механізму встановлення тимчасового припинення вогню. Як ми знаємо з звіту СММ, влада так званої «ДНР» схвалила лише один із 44 запитів про гарантування безпеки для проведення ремонтних робіт. Це не є прийнятною альтернативою. Росія не повинна відмовлятися від своїх обов’язків і негайно повернутися до JCCC.

Сполучені Штати занепокоєні тим фактом, що обидві сторони продовжують тягнути час щодо узгоджених дій з розмінування. Тривожними залишаються нез’ясовані обмеження руху СММ. У своєму тижневому звіті 25 січня СММ зазначила, що її доступ було заблоковано сім разів – шість разів в областях, що не входять до сфери державного контролю. Як повідомляли організації, що надають допомогу, під час засідання Ради Міністрів ОБСЄ в грудні, люди вздовж лінії конфлікту страждають цією зимою. У той же час так звані «ЛНР» та «ДПР» навмисно перешкоджають доставці законної допомоги. Сполучені Штати закликають Росію та її підконтрольні сили дозволити міжнародно визнаним організаціям, що надають гуманітарну допомогу, та їх місцевим партнерам доставляти гуманітарну допомогу. Якщо Росія хоче допомогти у вирішенні створеної нею гуманітарної кризи, вона також має сприяти Плану гуманітарних реагування ООН. Росія кілька років не долучалась до зусиль ООН, залишаючи іншим допомагати людям, про яких Росія, як вона заявляє, дбає.

Сполучені Штати як і раніше переживають за тих, хто досить сміливий, щоб виступати проти російської окупації Криму. Кримськотатарські активісти, багато з яких були перезені до Росії для ув’язнення, страждають через перебування у поганих умовах. Адвокат, який виступає від імені кримськотатарського активіста Емір-Хуссейна Куку, який знаходиться у в’язниці в Ростові-на-Дону, сказав, що 17 ув’язнених мають вісім ліжок і мусять спати по черзі. Ми не забули, світ не забув про Олега Сенцова, Олександра Кольченко, Олександра Костенко, Руслана Зейтулаєва та інших кримчани, які відбувають покарання у російських в’язницях через свою опозицію російській окупації. Ми знову закликаємо Росію звільнити їх.

Російська окупаційна влада продовжує безкарно ущемляти та переслідувати кримськотатарських активістів. На цьому тижні напади на татарські будинки та села призвели до того, що було заарештовано ще кілька активістів на основі сфальсифікованих звинувачень. 25 січня поліція провела облави в будинках активістів Енвера Кроша та Ебазера Іслямова. Влада засудила і звинуватила обох чоловіків у «публічних демонстраціях екстремістських символів» через публікації у соціальних мереж постів, які вони зробили в 2013 і 2012 роках.

В той час як Іслямова було лише оштрафовано, Крош, жертва катувань в руках ФСБ у 2015 році, отримав десятиденне тюремне ув’язнення. Ще один кримськотатарський активіст Ісмаїл Рамазанов був затриманий у Сімферополі 23 січня за звинуваченням у «розпалюванні ненависті до росіян» за коментарі, які він нібито зробив у інтернет-додатку Zello; а також за зберігання бюлетенів, які, як він стверджує, були підкинуті в його будинок російськими агентами безпеки. Під час слухання Рамазанов сказав, що його били і тримали протягом двох днів без їжі або води. Щотижня в цій Раді ми чуємо від Російської Федерації, що цей конфлікт є українською «громадянською війною». Всі ми знаємо правду – жорстока війна на Донбасі була розпалена і підтримувана Росією. Якщо Росія дійсно хоче мирного врегулювання цього конфлікту, вона припинить підривати суверенітет та територіальну цілісність України. Тільки дії Росії, а не її риторика, продемонструють її прихильність мирному врегулюванню, що базується на Мінських угодах.

Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми прагнемо безпеки і захисту для усіх українців, незалежно від мови, релігії чи національності. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо російську окупацію і анексію Криму. Кримські санкції щодо Росії будуть діяти поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні. І ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, повторюючи, що наші санкції проти Росії за її агресію на Сході України залишатимуться доти, доки Росія повністю не виконає своїх зобов’язань згідно з Мінськими угодами».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ