Представники ЄС підтримують створення антикорупційного суду

Представники ЄС підтримують створення антикорупційного суду

Заступник голови представництва ЄС в Україні пан Томас Фреллесен та голова Антикорупційної ініціативи ЄС пані Ека Ткешелашвілі висловили підтримку створенню антикорупційного суду.

Про це пан Фреллесен та пані Ткешелашвілі заявили в ході презентації третього компоненту Антикорупційної ініціативи ЄС, яка відбулась в Києві сьогодні, 13 червня. Даний компонент спрямований на посилення спроможності органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів у залученні до процесу боротьби з корупцією.

“Важко недооцінити важливість створення антикорупційного суду в Україні сьогодні” – заявила Ека Ткешелашвілі. Мета Антикорупційної ініціативи ЄС, яку очолює пані Ткешелашвілі, якраз спрямована на впровадження антикорупційної політики в Україні. Це буде відбуватися, зокрема, шляхом підтримки новостворених антикорупційних органів, таких як НАБУ та САП. На важливості збереження незалежності нових антикорупційних органів, таких як НАБУ, наголосив пан Фреллесен. Заступник голови представництва ЄС в Україні також зазначив, що запуск антикорупційного суду дозволить замкнути ланцюг створення антикорупційних органів та отримувати реальні результати їх роботи. “Ми впевнені, що Антикорупційна ініціатива ЄС зробить значний внесок в боротьбу з корупцією в Україні” – підсумував пан Фреллесен.

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – це найбільша програма підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA). Бюджет ініціативи на три роки становить 15,84 млн. євро (14,5 млн. євро надає Європейський Союз, 1,34 млн. євро – Міністерство закордонних справ Королівства Данія). Іншими двома компонентами ініціативи є підтримка новостворених антикорупційних органів та надання міжнародної експертизи антикорупційному комітету ВРУ.

Виступаючи на презентації, посол Данії в Україні пан Рубен Мадсен з приємністю заявив про підтримку урядом Данії критично важливої роботи антикорупційних інституцій в Україні.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ