Преференції ЄС для сільгосппродукції України набули чинності

Преференції ЄС для сільгосппродукції України набули чинності

Торгівельні можливості для України: Спільна заява комісара Мальмстрем та заступника міністра Микольської.

У спільній заяві європейський комісар у справах торгівлі Сесілія Мальмстрем та торговельний представник України – заступник міністра з економічного розвитку та торгівлі Наталія Микольська вітають набуття чинності автономних торгівельних заходів Європейського Союзу для України, які вступили в силу 1 жовтня.

«Це гарна новина для українських експортерів. Кілька важливих сільськогосподарських і промислових товарів тепер будуть мати кращий доступ на ринок ЄС, оскільки їх можна експортувати без застосування митних зборів.

Це є важливою ознакою відчутної економічної і політичної підтримки ЄС для українського народу, держави та реформ.

Положення ЄС щодо заходів з автономної торгівлі збільшать обсяг сільськогосподарської продукції, яку Україна може експортувати до ЄС згідно з Угодою про асоціацію, не сплачуючи мита. Це також прискорить скасування мит ЄС для ряду промислових товарів, як це передбачено Угодою про асоціацію.

Щодо сільськогосподарської продукції, Україна зможе експортувати в ЄС більші обсяги пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса та ячмінної крупи та гранул без митних тарифів. Ця пропозиція створює можливості для експорту до ЄС більших обсягів перероблених помідорів, натурального медового та виноградних соків без застосування мита. Такі торгові преференції також будуть корисними для розвитку галузей промисловості, наприклад, нададуть переваги українським виробникам взуття, мінеральних добрив, алюмінієвих виробів та побутової електроніки.

Ми вітаємо позитивні наслідки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі (DCFTA), яка є основою реформ та сприяє торгівлі та інвестиціям. У першій половині поточного року – за даними Євростату – торгівля товарами між ЄС та Україною зросла на 23%, а ЄС продовжує зміцнювати свою позицію першого торговельного партнера України. В цілому, Європейський Союз становить близько 40% загального обсягу експорту України і ми переконані, що це додаткове відкриття торговельного майданчика дасть ще один стимул для укріплення міцних торгівельних зв’язків між ЄС та Україною та буде підтримувати подальшу експансію українського експорту до ЄС після торговельних обмежень, встановлених Росією.

ЄС та Україна продовжують працювати над тим, щоб забезпечити можливості та переваги для бізнесу ЄС та України в рамках DCFTA».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ