Премії військовим – винагорода за мовчання

Премії військовим – винагорода за мовчання
Для військових введуть премії за відсутність обліку порушень. Наказ Міністерства оборони, який зараз у розробці і має отримати номер 330, жваво обговорюється у суспільстві через позбавлення військових премії за відкриття вогню по ворогу, “у тому числі у відповідь”.

Документально завізована заборона Міноборони на відкриття вогню у відповідь на вогонь ворога – це якийсь театр абсурду. Не рятує навіть дописана до заборони фраза “крім випадків військової необхідності”, адже коли в тебе стріляють, то вогонь у відповідь автоматично стає військовою необхідністю.

Міністерство оборони опублікувало пояснення, в якому йдеться, що робота над документом тільки ведеться. Петро Порошенко заявив, що створить фонд, який буде відшкодовувати “зрізану” за вогонь у відповідь премію. Розмов вийшло багато, але широкий загал не помітив інших підводних каменів, що є у цьому документі. Увагу на них звернули військові експерти та блогери, зокрема ветеран АТО Мартін Брест.

Загалом наказ мав би викликати хвилю ентузіазму у військових, адже йдеться про виплату грошових винагород – від 18 до 5 тис. грн щомісяця, залежно від посади. Однак очікуваного враження наказ не справив, адже премію можна отримати лише за певних умов.

“Винагорода не виплачується військовослужбовцям, які особисто допустили порушення. Командирам відділень, взводів, рот (батарей), батальйонів (дивізіонів) та бригад розмір винагороди встановлюється у залежності від кількості облікованих порушень, допущених підлеглим особовим складом за місяць”.

“…Розмір винагороди встановлюється у залежності від кількості облікованих порушень…” – мушу звернути увагу читачів на цю фразу, яка штовхає армію до приховування порушень та до відродження “совка”, де замовчувались абсолютно всі проблеми армії.

Якщо за обліковане правопорушення знімають гроші, то командиру краще не фіксувати його. Необліковане правопорушення – відсутність покарання за нього. Немає покарання – усвідомлення безкарності та заохочення до наступного правопорушення.

Ба більше, наказ №330 узаконює кругову поруку! “Так винагорода не виплачується командирам у разі облікування порушень, допущених підлеглим особовим складом за місяць: одного порушення – для командира відділення;   трьох порушень – для командирів взводів, рот (батарей); чотирьох порушень – для командирів батальйонів (дивізіонів), бригад”.

Порушення у відділенні – це автоматично порушення у роті, до якої вона входить, і так далі. Отже, командир роти буде вимагати від командира відділення не обліковувати порушення, оскільки це вдарить по його кишені. Від командира роти того самого буде вимагати командир батальйону, а від комбата – комбриг. Через місяць після введення в силу наказу ми будемо мати “ідеальну армію”, в якій все добре і нічого не стається. А якщо все добре, то немає приводу вимагати якогось покращення. Немає покращення – стагнація та занепад.

Щоб у зоні ООС упродовж місяця у бригаді, чисельність якої від 3,5 до 4,5 тис. військовослужбовців, не сталося чотирьох порушень – це щось із жанру фантастики. Тому автори наказу зрозуміли: якщо комбриг буде чесним, то ніколи не отримає цієї доплати! У комбата теж небагато шансів одержати премію.

А тепер найцікавіше. Окрім уже згаданого вогню у відповідь, до правопорушень належить “наявність облікованих під час виконання службових обов’язків випадків захворювань через порушення правил гігієни, травмувань через порушення заходів безпеки, суїцидів та невиправданих бойових втрат серед особового складу”.

Гігієна у зоні ООС – поняття доволі відносне. Бувають випадки, коли дотримуватись її взагалі неможливо. Снайпери чи розвідники під час бойового завдання можуть кілька діб навіть про елементарну гігієну тільки мріяти. Повертається, наприклад, розвідник хворим, а йому зараховують правопорушення через хворобу, знімають премію, і командиру її знімають…

До категорії захворювань через порушення правил гігієни можна віднести будь-яке харчове отруєння. Привезли військовим неякісну їжу, солдати отруїлись. Постачальник, як це завжди буває, заперечує, що продукти були неякісні, та стверджує, що, ймовірно, солдати отруїлись через порушення правил гігієни. Якщо постачальник виграє у суперечці – військових позбавлять премії. Якщо солдати доведуть, що їжа була неякісна, то постане питання, хто ж її в постачальника прийняв. Військовий прийняв, отже, скоїв адміністративне правопорушення. Результат? Правильно – військових позбавлять премії. Отже, краще вдати, що всі здорові і нічого не сталося.

Зламала людина ногу, буває. Але це травмування. І якщо воно трапилось не під час бою, його однозначно запишуть як травмування через порушення правил безпеки. Щоб не “схопити” мінус з премії, краще лікувати цю травму не у шпиталі “по-тихому” чи переодягнути бійця у цивільне та везти у звичайну лікарню.

Патріотично налаштована людина не буде служити в армії, де все приховується та замовчується, де забороняється захищати себе та свою країну. Це спричинить відтік професійних військових. На заміну їм із радістю набіжать люди, які готові нічого не робити за хороші гроші. Сиди тихо, пий, їж, спи і будеш мати хорошу премію. Саме премію, а не зарплату, бо підвищення зарплат спричинить підвищення пенсій, а премії на нарахування пенсій не вплинуть.

Узагалі вся ця система заохочень та стягнень виглядає якось химерно. Якщо хочете покращити військовим життя – підвищить їм зарплату, яка згодом дасть можливість отримувати достойну пенсію. Заохочувати можна за допомогою вручення нагород, що надають власникам певні привілеї; просуваючи кар’єрною драбиною та виділяючи житло.

За такою схемою працюють найбільш боєздатні армії світу, то чому не взяти “на озброєння” перевірену схему?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Час для удару по Україні Перемир’я як спосіб шантажу