Прес-конференція Марка Тонера (прес-секретар США)

Прес-конференція Марка Тонера (прес-секретар США)

ПИТАННЯ: Так, щодо України. Так. Отже сьогодні секретар (Рекс Тіллерсон – державний секретар США) – відповідно до заяви французького міністра закордонних справ, секретар в Італії запитав своїх європейських колег чому американські виборці повинні піклуватися про конфлікт в Україні. Що стоїть за цим питанням? Я маю на увазі, що саме – і я знаю, що П. Порошенко з України сьогодні, я думаю, що він говорив з секретарем, це могло  бути сьогодні, щоб гарантувати, що США як і раніше залишаються прихильними підтримці України. Чому він насправді поставив це запитання перед його європейськими колегами, враховуючи, що США дали принаймні 3 млрд. кредитних гарантій та  надали інші види підтримки для України?

П. Тонер: Чесно кажучи, Леслі, на це питання, я вважаю має відповісти міністр закордонних справ Еро (Жан-Марк Еро – міністр закордонних справ Франції). Я   маю на увазі, що секретар Тіллерсон дав чітко зрозуміти нашу позицію, позицію уряду США щодо України і щодо його підтримки Мінського процесу та його підтримки санкцій до того часу, аж поки Росія і сепаратисти, яких вона підтримує, не почнуть виконувати свої зобов’язання по Мінську. Він дав це ясно зрозуміти. Сьогодні він говорив з президентом Порошенко і дав йому чітко зрозуміти, що позиція США щодо Україні залишається незмінною і дуже сильно підтримує український уряд, і, як я вже говорив, повне виконання Мінських угод.
Що стосується, як я сказав, цього питання, я не збираюся обговорювати внутрішні обговорення але я поняття не маю про те, що міністр закордонних справ Еро мав на увазі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ