Президент Юнкер: нові санкції США лише після консультації з союзниками

Президент Юнкер: нові санкції США лише після консультації з союзниками

Президент Єврокомісії Юнкер: Нові санкції США щодо Росії лише після консультації з союзниками.
Брюссель, 2 серпня 2017 року

Після підписання Дональдом Трампом закону про більш жорсткі санкції проти Росії, президент Комісії Жан-Клод Юнкер висловив своє задоволення, в цілому, стосовно пом’якшення законопроекту після того, як ЄС висловив свою стурбованість.

“На саміті G7 в Таорміна, Італії і на саміті G20 у Гамбурзі, Німеччині я говорив, що якщо американці приймуть санкції, ми готові будемо діяти відповідно в найближчі дні. В результаті від істотної частини пропонованих санкцій проти Росії відмовилися. Більш того, Конгрес тепер повинен застосовувати санкції тільки після консультацій з союзниками США. Я вірю, що ми все ще союзники для США”, – сказав президент Юнкер.

Таким чином, європейські інтереси можуть бути враховані при виконанні будь-яких санкцій. Якщо ні, президент Єврокомісії залишає за собою право вжити належних заходів. Якщо американські санкції створюватимуть істотні незручності для європейських компаній, які ведуть торгівлю з російським енергетичним сектором, ЄС готовий застосувати належні кроки у відповідь протягом кількох днів.

“Ми готові”, – заявив президент Юнкер під час радіо-інтерв’ю з європейською студією ARD у Брюсселі, яка транслюється сьогодні (середа) о 20:30 в “NDR Info”. “Ми повинні захищати наші економічні інтереси перед Сполученими Штатами, і ми це зробимо”.

ЄС зберігає власні санкції проти Росії. Проте, для повного виконання Мінських угод, G7 має одностайно домовитися про санкції при тісному співробітництві між союзниками. Законопроект США може мати непередбачений вплив на інтереси ЄС стосовно безпеки енергопостачання. Санкції вплинуть на транспортування енергії та обслуговування трубопровідних систем в Росії, які постачають українську газотранспортну систему. Нові санкції США можуть також впливати на зусилля ЄС щодо подальшої диверсифікації енергетичного сектору, особливо в Прибалтиці.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ