Президентські вибори в США виходять на фінішну пряму

Президентські вибори в США виходять на фінішну пряму
У США тривають президентські перегони, які завершаться голосуванням у перший вівторок листопада. Тоді громадяни оберуть колегію виборців, яка й голосуватиме за наступного очільника Америки. Колегія нараховує 538 представників, для перемоги кандидат мусить набрати щонайменше 270 голосів.

Ця система не є досконалою, оскільки різні штати мають різну кількість представників. Перемога в одному штаті, де більше представників колегії, може бути вагомішою, ніж виграш у декількох штатах із невеликою кількістю представників. До того ж іноді стається так, що кандидат у президенти набирає більшу кількість голосів громадян, ніж його опонент, але програє, оскільки його підтримало менше представників. Так відбулося, наприклад, з Гілларі Клінтон, за яку сумарно проголосувало на декілька мільйонів більше виборців, ніж за Д. Трампа, який зрештою став президентом.

Згідно з останніми даними соціологів, Джо Байден перемагає у більшості штатів, зокрема у ключових з них, що мають багато представників, – Мічигані, Пенсильванії, Вісконсині (5-7% переваги), Огайо та Флориді (2-3%). До того ж мільярдер Майкл Блумберг обіцяє витратити на підтримку Байдена у Флориді приблизно 100 млн доларів. На початку передвиборчих перегонів Блумберг також балотувався в президенти і витратив на свою кампанію майже мільярд доларів, але потім зняв свою кандидатуру на користь Байдена. Саме тому у Флориді з високою ймовірністю лідируватиме саме Байден.

Для Трампа основними штатами є Техас, Джорджія та Айова, де він переміг на попередніх виборах і де традиційно виграють республіканці. Однак наразі Трамп лідирує тут із дуже незначним відривом. У Джорджії і Айові він має лише 1,5% переваги, а в Техасі – 2,5%, хоча на попередніх виборах переміг у цьому штаті з відривом у 10%. Та оскільки ці штати мають багато представників (Техас, наприклад, дає 38 голосів), Трамп повинен мобілізувати всі сили, щоб утримати там перевагу, тоді у нього залишатимуться шанси на перемогу.

Найбільшої шкоди авторитету та рейтингам Трампа заподіяло стрімке поширення коронавірусу. Нині США серед лідерів за кількістю хворих на Covid-19 у світі, однак, на думку експертів, якби очільник Америки ввів карантин на декілька тижнів раніше, хворих і померлих було б набагато менше. Саме за це його критикує Джо Байден. Щоб якось пояснити свої помилки, Трамп шукає зовнішніх ворогів, зокрема звинувачує Китай у свідомому замовчуванні правдивої інформації про поширення коронавірусу та навіть у штучному походженні недуги. Падінню рейтингів Трампа сприяли також протести темношкірого населення проти поліційного насильства. Афроамериканці, мігранти та нацменшини здебільшого підтримують демократів, оскільки ті виступають за лібералізацію міграційної політики, а під час протестів відкрито підтримали мітингарів. І хоча масові заворушення зіграли на руку Байдену, шанси у Трампа ще є, якщо він зможемобілізувати всі свої ресурси для здобуття перемоги.

 У цій ситуації Україні потрібно проводити чітку і зважену політику щодо обох кандидатів, адже і Трамп, і Байден займають проукраїнські позиції. Хоча іноді Трампа й звинувачують у проросійських симпатіях, він завжди був прихильником України. Саме за його каденції Америка надіслала Україні летальну зброю і щорічно надавала приблизно мільярд доларів фінансової допомоги. Трамп, щоправда, трохи зіпсував імідж України, коли втягнув нашого президента у скандал, попросивши у телефонній розмові знайти компромат на свого опонента. Джо Байден також залишається активним прихильником України. Під час публічних виступів він неодноразово закликав надати безпекову та фінансову допомогу нашій країні. Байден добре розуміється на українській проблематиці, оскільки певний час відповідав за україно-американські відносини, коли президентом був Барак Обама. Він також декілька разів приїжджав в Україну. Байден завжди виступав за те, щоб Україна була одним із пріоритетів зовнішньої політики США, оскільки вона є форпостом демократичних країн у своєму регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Трамп хоче перенести президентські вибори в США Чи є расизм у США?