Протести в Америці і Європі: російський слід

Протести в Америці і Європі: російський слід
У США та деяких країнах Європи досі тривають масові протести, спричинені ненавмисним вбивством афроамериканця Джорджа Флойда під час його арешту. Звісно, дії полісмена були неправомірними та перевищували його повноваження, однак, окрім внутрішніх причин, варто шукати також зовнішні чинники, які могли вплинути на активізацію протестних настроїв.

Серед організаторів заворушень у США та в Європі виділяються крайні ліві і праві радикальні угруповання, зокрема рух “Антифа”, учасники якого від мирних протестів доволі часто переходять до підпалів та погромів. Президент США Д. Трамп небезпідставно назвав його терористичною організацією.

Для багатьох “Антифа” асоціюється з антифашистським рухом, адже організація підтримує антифашистські гасла та нібито обстоює права людей. Однак за усім цим прихована її екстремістська діяльність, яку доволі часто фінансують зовнішні замовники. На думку деяких експертів, “Антифу” підтримує Російська Федерація, яка також публічно сприяє світовим антифашистським рухам на навіть проводить відповідні форуми. У 2019 році на такий захід до окупованого Севастополя прибули організації антифашистського спрямування з понад 40 країн. Учасники форуму прийняли резолюцію, де засудили прояви фашизму в Україні та в інших країнах, а також визнали протиправними дії США та Заходу через їхнє втручання у внутрішні справи інших держав.

Однак Росія й сама підтримує сепаратистські рухи та анексує сусідні території, керуючись гаслом “захисту російськомовного населення” – так само, як Гітлер опирався на “захист німецькомовного населення”, коли захоплював Австрію та Чехословаччину.

 Російська Федерація також активно підтримує різні неонацистські угруповання. У Санкт-Петербурзі, наприклад, відкрито мешкає лідер американської воєнізованої неонацистської організації The Base Рінальдо Назарро (відомий під псевдонімами “Норманський спис” і “Римський вовк”), який виїхав з Нью-Йорка декілька років тому. Цікаво, що Назарро схвалює авторитарну політику В. Путіна.

Час від часу в Росії відбуваються також тренінги праворадикальних організацій, як-от “Національна демократична партія” та “Третій шлях”. Вишкіл відбувається на базі спеціального тренувального табору “Партизан”, розташованого біля Санкт-Петербурга. До програми навчань входить володіння стрілецькою зброєю, знання вибухотехніки та отримання навичок контактного бою. Організатор табору – праворадикальна організація “Російський імперський рух”. Кремль, звісно ж, прямо не говорить про підтримку цього руху, але його стратегічне розташування біля культурної столиці та публічна діяльність говорять про те, що його робота вигідна російським очільникам.

У США “Російський імперський рух” входить до списку терористичних угруповань. Росія, однак, виступає проти такого статусу, вважаючи, що нічого протиправного організація не робить. А те, що рух проводить вишкіл радикальних елементів з усієї Європи та інших регіонів, які в разі потреби дестабілізують ситуацію в тій чи іншій країні, то це, на думку Росії, ніякої загрози нікому не несе. Це звичайна практика для Кремля – говорити одне, а робити зовсім інше. Частина цих радикалів, до речі, бере участь у конфлікті на сході України на боці “ДНР” та “ЛНР”.

Протести в США, які потім переросли у погроми і підпали, Росія також постійно підтримує, щоправда інформаційно. Про це, зокрема, заявив експерт з інформаційних технологій Доні О’Салліван. Цікаво, що представники американської розвідки ще торік попереджали про те, що Росія готує план з підриву громадського порядку в США через посилення расових протиріч. Отже, за цих умов США та ЄС потрібно активізувати антитерористичну діяльність, встановити більш жорстку відповідальність за радикальні протиправні дії, спрямовані на порушення громадського порядку, а також посилити інформаційну протидію російській пропагандистській машині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


У Чорногорії посилюється конфлікт влади з Сербською православною церквою Чи несе розширення НАТО на Балканах загрозу Росії?