Рада Європи обговорюватиме глобальну стратегію зовнішньої політики і політику безпеки

Рада Європи обговорюватиме глобальну стратегію зовнішньої політики і політику безпеки

На сайті Ради Європи подано порядок денний на понеділок, 19 червня 2017 року

Серед основних моментів порядку денного є:

1) Глобальна стратегія ЄС

Рада підведе підсумки реалізації Глобальної стратегії ЄС майже через рік після його подання до Ради Європи. В контексті цього обговорення, Рада прийме висновки з морської безпеки.

Глобальна стратегія зовнішньої політики і політики безпеки Європейського Союзу (EEAS)

“Суверенітет, незалежність і територіальна цілісність держав, недоторканність кордонів і мирне врегулювання суперечок є ключовими елементами європейської безпеки. Ці принципи застосовуються до всіх держав, як всередині, так і за межами ЄС. Проте, мир і стабільність в Європі вже не присутні. Порушення Росією міжнародного права і дестабілізація України, на додачу до затяжних конфліктів в Чорноморському регіоні, поставили по суті під сумнів європейський порядок безпеки. ЄС буде залишатись об’єднаним в обстоюванні міжнародного права, демократії, прав людини, співробітництва і права кожної країни вільно вибирати своє майбутнє.

Вміння спілкуватися з Росією є ключовим стратегічним викликом. Послідовний і єдиний підхід повинен залишатися наріжним каменем політики ЄС щодо Росії. Суттєві зміни у відносинах між ЄС і Росією ґрунтуються на повній повазі міжнародного права і принципів, що лежать в основі європейської безпеки, в тому числі Гельсінського Заключного Акту та Паризької хартії. Ми не будемо визнавати незаконну анексію Росією Криму і не приймемо дестабілізацію Східної України. Ми будемо зміцнювати ЄС, посилювати стійкість наших східних сусідів, і відстоювати їх право вільно визначати своє ставлення до ЄС. У той же час, ЄС і Росія взаємозалежні. Тому ми будемо залучати Росію до обговорення розбіжностей і співпрацювати, якщо і коли наші інтереси будуть збігатися”.

2) Зустріч міністрів східного партнерства

Зустріч міністрів Східного партнерства пройде в кулуарах Ради. Міністри закордонних справ країн ЄС і шести країн Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдови та України) підготують саміт Східного партнерства, передбачений на 24 листопада в Брюсселі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ