“РЕФОРМА” АНТИЗНАНЬ І МУЛЬТИКУЛЬТУРАЛІЗМУ

“РЕФОРМА” АНТИЗНАНЬ І МУЛЬТИКУЛЬТУРАЛІЗМУ

Схоже, що після наміру знищити в українських школах історичну пам’ять, національну культуру й знання з природничих сфер, Міністерство освіти і науки вирішило не лише вбити викладання українською мовою, а зрощувати іншомовні, чужокультурні й етноокремішні анклави.

Уже за кілька років вони переростуть у ворожі антиукраїнські, сепаратистські, деінкорпоровані та руйнівні землі, які фактично не належатимуть Україні. А від де-факто до де-юре та до підриву країни зсередини залишиться лише один крок (одне покоління випускників).

Імовірно, на нас чекає не лише перспектива отупіння школярів через примітивізацію навчального процесу, а й спроба зруйнувати соборність і майбутнє України. Тоді невдовзі українські діти стануть класом обслуги й наймитів у касти обраних та не матимуть національної гідності, самоусвідомлення себе українцями й елементарного інтелекту, а отже – держави, Батьківщини, майбутнього!

Щоб не вірити побрехенькам про перетворення в галузі освіти і науки, варто запитати про ці “реформи” в науковців та викладачів вишів, а щодо середньої школи – прочитати й проаналізувати документи та проекти МОНу, зокрема 5 статтю Проекту Закону “Про загальну середню освіту”. Згідно з цією статтею, МОН хоче виділити квоти для вивчення предметів на мовах національних меншин (обсяг для мов нацменшин – не менш 10% з поступовим збільшенням їх частки до 20%). До того ж представникам “корінних народів” (звідки взялось це формулювання?!) або нацменшин гарантується право вивчати свою мову або в школах, або через національні культурні товариства, а також навчатись на мові своєї меншини поряд з державною мовою.

Тобто в анклавах, наприклад, у Закарпатті 20% шкіл офіційно перейдуть на російську мову, а 40% – на угорську. Тепер спроектуйте це на Буковину чи, скажімо, на Центральну або ж Лівобережну Україну. Цей законопроект дає юридичні підстави, аби 60% шкіл, а на Сході – усі 90%, були російськомовними.

Навіщо нам Путін, коли в нас є МОН?! І йдеться тут не лише про українську мову, а про протяжні деукраїнізовані анклави. Кілька Косово і Босній – під ребро, а російська і “русский мир” знов стануть домінантою на Лівому березі!  Здається, що з нас прагнуть зробити таку собі Укро-Боснію-Герцоговину… І далі буде, от лише що?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ