Реконструкція обличчя мумії

Реконструкція обличчя мумії
За даними газети El Pais, науковці реконструювали обличчя трьох єгипетських мумій. Група генетиків з американської лабораторії Parabon NanoLabsна основі ДНК детально відтворила загальний образ й риси обличчя трьох мумій зі Стародавнього Єгипту, що мають понад 2000 років – пише хорватське видання Jutarnji list.

Вчені переконані, що це перший випадок, коли на основі такої старої ДНК за допомогою сучасних технологій вдалося визначити людський фенотип. Аналіз показав, що йдеться про осіб чоловічої статі єврейського походження, коріння яких було у Ємені, Марокко й Тунісі.

“Нас усіх шокувало те, наскільки ДНК стародавніх єгиптян відрізнялася від генів сучасного мешканця Єгипту. Лише одна особа була схожа на нинішніх єгиптян, а дві інші були подібні на людей із півдня Європи та із Середземномор’я”, – сказала Елен Макрей, директорка лабораторії Parabon NanoLabs, що спеціалізується на визначенні фенотипу на основі ДНК.

Походження згаданих мумій не було субсахарським, бо цей вплив у Єгипті з’явився лише в пізніх періодах. Для вчених головним викликом було те, що йшлося про виразно давню ДНК, на яку впродовж тисячоліть впливало довкілля.

“Якщо завдяки сучасним технологіям ми можемо аналізувати ДНК, якій кілька тисяч років, то ми, безумовно, зможемо проаналізувати й взірці, старіші за п’ятдесят років”, – підсумовує Макрей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Свинячу нирку прищепили людині Вулканічна активність Місяця