Рекс Тіллерсон: В Україні та Криму Росія не є надто корисною сьогодні

Рекс Тіллерсон: В Україні та Криму Росія не є надто корисною сьогодні

Виступ Рекса Тіллерсона у Департаменті США:

Наступною пріоритетною сферою є  наша взаємодія з Росією. Очевидно, що вони є частиною взаємодії в Сирії, але у нас є інші питання з Росією, як ви всі добре знаєте, в Європі і ситуація в Україні. Наскільки мені відомо, багато хто з вас чув під час моєї поїздки до Москви, як я охарактеризував президенту Путіну те, що відносини між нашими двома країнами є найслабшими з часів холодної війни. Він не заперечував. Знизав плечами і кивнув на знак згоди. І я сказав, що вони котяться вниз, стають все гіршими. І мій коментар до нього був таким – ми , дві найбільші ядерні держави в світі, не можемо мати такого роду відносини. Ми повинні змінити їх.

Тому у нас є ряд заходів в стадії реалізації, в першу чергу стабілізувати відносини. Заступник секретаря – чинний заступник секретаря Шенон – скеровує зусилля робочої групи, щоб побачити чи ми можемо вирішити деякі з питань, які тільки подразнюють відносини, які створюють труднощі для нас при розмові один з одним навіть в цивільних тонах. Таким чином, ми наполегливо працюємо над цим і ми сподіваємося вирішити деякі з цих питань, в той час як міністр закордонних справ Лавров і я, під керівництвом президента Путіна і нині президента Трампа, на основі результатів вчорашньої розмови, маємо намір продовжувати розглядати чи ми можемо працювати разом у першій великій сфері співробітництва, якою буде Сирія, і чи ми можемо досягти угоди про припинення вогню, який буде тривати досить довго, щоб мирний процес розпочався.

Я не хочу сказати, що це великий початок, тому що це дуже ранні стадії. Я не знаю, куди це приведе. Отже у мене будуть двосторонні переговори з міністром закордонних справ Лавровим на Алясці на наступному тижні в межах Арктичної ради. Обидва наші президенти доручили нам перейти на інший рівень  і подивитись до чого це може призвести. Тому очевидно, тісна координація з Міністерством оборони, з нашими спецслужбами, і, що важливо, нашими союзниками в регіоні, тому що ми хочемо, щоб вони завжди знали, що ми робимо, оскільки ми  потребуватимемо їх підтримки також.

Тому попереду в нас багато роботи  із  залучення Росії – опрацювати деякі дрібні речі, щоб могти  опрацювати одну велику річ разом. Якщо ми зможемо знайти місце для того, що ми відчуваємо, ми зможемо почати відновлювати певний рівень довіри, тому щоміж нами сьогодні майже немає довіри. Чи можемо ми побудувати деякий рівень довіри? У нас є довгий список речей, над якими працюватимемо, починаючи від наших військових угод і питань, які ми маємо по наших ядерних домовленостях, до, очевидно, питання України, Криму та інших місць, де Росія не є надто корисною сьогодні.

Отже, ми сподіваємось,  що ми можемо почати будувати шлях, на якому ми можемо навчитися працювати один з одним. Я не знаю, чи ми зможемо чи ні. Ми маємо намір це з’ясувати.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ