Результати робочих поїздок Зеленського до європейських країн

Результати робочих поїздок Зеленського до європейських країн

Цьогоріч у середині травня президент України Володимир Зеленський побував із робочим візитом у декількох європейських державах.

Так, 13 травня в Італії він зустрівся з прем’єркою країни Джорджією Мелоні та президентом Серджо Матареллою. Італія має дружню позицію до України, попри те, що впродовж тривалого часу її керівництво доволі прихильно ставилося до РФ. Але після початку російського вторгнення Італія активно допомагає Україні, зокрема надала шість пакетів військової допомоги із системами захисту неба SAMP-T, Skyguard та Aspide для прикриття критичної інфраструктури. У лютому 2023 року італійська прем’єрка Джорджія Мелоні побувала в Україні, зокрема відвідала зруйновані населені пункти країни й на власні очі побачила всі ті руйнування, що їх несе “русский мир”. На зустрічі з італійськими політиками сторони обговорювали посилення військової допомоги Україні, зокрема постачання новітніх систем ППО, систем SAMP-T, а також можливість спільного виробництва деяких компонентів для Skynex, системи ППО малого радіуса дії.

Важливою була й зустріч В. Зеленського в Римі з Папою Римським Франциском, на якій вони обговорили питання припинення російсько-української війни. Зеленський подякував Папі Франциску за підтримку України: у своїх молитвах понтифік просить про мир для нас. Український очільник зазначив, що Папа Римський може підтримати мирний план України, одними з головних пунктів якого є припинення війни та досягнення справедливості, що є важливою моральною категорією. І позиція Папи Римського є дуже важливою, оскільки він є моральним авторитетом для понад мільярда вірян у багатьох країнах світу. Папа Франциск зауважив, що загалом підтримує мирний план Зеленського й що для припинення війни він готовий зустрітися з Володимиром Путіним чи патріархом РПЦ Кирилом. Натомість В. Зеленський зазначив, що це не дасть жодного результату, оскільки країна-агресор не прагне миру, а католицьку церкву сприймає як ворожу силу. Він укотре наголосив, що мирні перемовини можуть відбутися тільки після остаточного звільнення всіх окупованих територій, а також підкреслив, що католицька церква може допомогти у визволенні полонених і поверненні українських дітей додому. Зеленський запросив Папу Римського до України й зазначив, що в нашій країні є багато вірян, які б хотіли побачити Франциска на нашій території. Це буде також важливим сигналом для всього цивілізованого світу про те, що Папа Римський підтримує Україну у її справедливій боротьбі з російським агресором.

Після Італії Володимир Зеленський поїхав до Німеччини, де зустрівся з канцлером Олафом Шольцом. Сторони обговорили постачання новітнього озброєння Україні. Зеленський побував на військовій базі в Аахені й нагородив українських військовослужбовців, які там навчаються, державними нагородами. Німеччина є нашим активним союзником, постачає нам різноманітне сучасне озброєння, зокрема новітні танки “Леопард”, які допоможуть Україні звільнити тимчасово окуповані території. За словами німецького міністра оборони Бориса Пісторіуса, Україна отримає загалом 160 цих танків різних конфігурацій, а це шість бойових батальйонів.

Потім український очільник відвідав Францію, де зустрівся з її президентом Еммануелем Макроном. Сторони також обговорили постачання Україні сучасного озброєння. Франція обіцяла скерувати в Україну декілька десятків броньованих машин і легких танків, зокрема AMX–10RC. Президенти домовилися також про навчання українських пілотів. Е. Макрон зазначив у своєму інтерв’ю, що Франція і надалі підтримуватиме Україну у військовому й гуманітарному плані, зокрема й щодо створення трибуналу для покарання російських воєнних злочинців, у питанні розроблення механізмів компенсації втрат від російської агресії, у продовженні Чорноморської зернової ініціативи, а також у реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України.

Отже, візити українського президента були досить важливими й успішними для нашої країни. Зокрема, очільники європейських держав, у яких побував Володимир Зеленський, підтвердили, що вони підтримують мирний план нашого президента й надалі постачатимуть Україні зброю. Також вони сприятимуть нашим євроінтеграційним прагненням. Вони також позитивно ставляться до українських ініціатив у напрямі вступу до НАТО, проте вважають, що вони не на часі в період війни.

Перемовини про створення коаліції країн для постачання новітніх літаків F-16 ще будуть тривати. Європейські держави в цьому питанні зважають на позицію США, які поки що не готові надати сучасні літаки Україні. На їхню думку, вони надто дорогі, до того ж є небезпека, що їх зіб’є російська система ППО й вони потраплять до ворожих рук. Тому це питання поки що залишається відкритим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Навіщо Зеленський їздив у Фінляндію та Нідерланди? Результати візиту Зеленського до Польщі Про що Зеленський домовився із Сі Цзіньпінем?