Результати віртуального “Саміту за демократію” в США

Результати віртуального “Саміту за демократію” в США

У Вашингтоні наприкінці березня відбувся віртуальний “Саміт за демократію”, на якому представники приблизно 120 країн обговорювали ключові проблеми, що стоять сьогодні перед демократичними державами, й окреслювали шляхи їх розв’язання. Звичайно, одним із ключових питань було повномасштабне російське вторгнення в Україну. 

Президент США Джо Байден під час виступу заявив про посилення фінансування для підтримання демократичних країн у всьому світі. Він зазначив, що Штати планують виділити 690 млн доларів на підтримку боротьби з корупцією, сприяння проведенню вільних і справедливих виборів та активний розвиток технологій, спрямованих на посилення демократичних режимів. 

Держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що все майбутнє демократичного світу сьогодні стоїть на зламі, оскільки автократичні країни, насамперед Росія, намагаються знищити фундаментальні права і свободи людини. Найгостріше це проявляється насамперед в Україні. Він наголосив на тому, що авторитарна Росія прагне знищити ідентичність України як самобутньої незалежної держави. Блінкен згадав, що перед вторгненням Путін виголосив промову, у якій зазначив, що українського народу як окремої спільноти не існує, що він є частиною російського народу, що української мови та культури також немає і що все це тільки різновиди російської мови й культури. Блінкен зазначив, що це брехня і фальсифікації, оскільки українська історія такультура є набагато глибшою й давнішою від російської, яка, навпаки, формувалася саме під впливом української. Тому світ не має вірити брехливим російським міфам, які РФ хоче насадити іншим народам.

Блінкен також підкреслив, що російська агресія — це напад не лише на суверенну Україну, але й на весь цивілізований світ, на міжнародний лад, що базується на ключових демократичних засадах, на захисті прав і свобод людини, захисті великих і малих народів. Тому жертвами цієї війни є не тільки громадяни України, а й мешканці багатьох країн світу, оскільки російська агресія породила нестабільність і непередбачуваність, що вплинуло на підвищення цін на багато товарів, зокрема на енергоносії й продовольство. Агресія Росії та кліматичні зміни поставили під загрозу добробут і життя мільйонів людей у всьому світі. Тому головне завдання демократичних країн на цьому етапі — спрямувати максимум зусиль на припинення кровопролитної війни в Україні. І це досяжна мета, якщо всі прогресивні держави об’єднаються.

Змістовний виступ на саміті мав і президент України Володимир Зеленський. Він укотре наголосив на тому, що Україна потребує більш активної підтримки світової спільноти, зокрема сучасної зброї, для відбиття російської агресії й повного витіснення російських військ зі своєї території. Зеленський також знову нагадав про мирний план України, зокрема про те, що перемовини можливі тільки після повного знищення ворога. 

Президент України також підкреслив, що боротьба України з Росією — це боротьба всього демократичного світу з порушенням ключових демократичних засад і міжнародних правил, що здійснила Росія. Тому демократія має бути сильною і безкомпромісною щодо імперіалістичного зла, оскільки авторитарні країни, як-от Росія, будуть використовувати всі можливі засоби, зокрема й демократичні механізми, щоб перемогти саму демократію. Володимир Путін обраний на демократичних виборах, але російська політична система настілки пронизана брехнею і пропагандою, що російські громадяни свідомо вибирають російського диктатора, який порушує всі можливі міжнародні норми, здійснюючи злочинну агресію проти суверенної країни, називаючи це “спеціальною військовою операцією”, ніби для захисту Росії від нападу України і країн НАТО. 

За підсумками роботи учасники ухвалили резолюцію, яку підтримали 73 країни. У ній наголошується на подальшій активній підтримці основних принципів демократії у всьому світі, насамперед вільних і чесних виборів, що мають забезпечувати стабільність політичної системи. Окремо в резолюції зазначено про відповідальність російського агресора за вторгнення на українські території. Водночас 12 учасників саміту, зокрема Індія, Ізраїль, Філіппіни тощо, не підтримали деяких пунктів документа, зокрема параграф про важливість Міжнародного кримінального суду і притягнення до відповідальності держав, що порушують права людини.

Отже, віртуальний “Саміт за демократію” відбувся на високому рівні й засвідчив, що країни світу здебільшого підтримують основоположні демократичні цінності: права і свободи людини, свободу слова, ринкову економіку, приватну власність, вільні, прозорі вибори, а також справедливу боротьбу українського народу проти російського агресора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Геополітичні наслідки візиту Сі Цзіньпіна до Росії Ордер на арешт Путіна: геополітичні наслідки