Рівень довіри до соціальних мереж зростає

Рівень довіри до соціальних мереж зростає
В умовах побудови інформаційного суспільства в Україні зростає інтерес  і довіра до соціальних мереж, які стають одним з важливих джерел отримання інформації. Соціальні мережі можуть також і нести певні загрози, зокрема транслюючи інформаційний продукт вороже налаштованих держав (Російської Федерації) чи поширювати інформацію, загрозливу для фізичного чи психічного здоров’я громадян (поширення в соціальних мережах суїцидально налаштованих підліткових груп).

В даному контексті важливо проаналізувати рівень популярності соціальних мереж. За даними опитування соціологічного дослідження Українського Інституту Майбутнього, яке було проведено у кінці листопада 2016 року, на першому місці (допускалося декілька варіантів відповіді) знаходиться російська мережа “В контакте” – нею користуються 33% опитаних. 25% респондентів використовують для спілкування і пошуку інформації мережу “Однокласники”. Мережею Facebook  користуються 28,8% опитаних. Це позитивний тренд, так як декілька років тому  в країні було переважне домінування російських соціальних мереж. Сьогодні вони “здають позиції”. Але, на жаль, не так швидко як цього б хотілося. Що стосується впливу, то соціальними мережами в якості інструменту спілкування і пошуку інформації користуються більше 56% жителів країни.

Цікавий розподіл спостерігається  в регіональному розрізі. Соціальна мережа В контакте найбільше популярна на півдні України, а Facebook цікавіший жителям сходу, заходу і півночі України. Але при цьому розривши з центром і півднем у FB невеликою  – усього 5-7%. Як бачимо, соцмережу  ” Однокласники” менше люблять на півночі, а ось на півдні і заході України вона має непогані позиції. В містах відносно більше користуються Facebook, Інстаграм, Твіттером

Цікаву картину ми спостерігаємо також  у віковому розрізі. Дане опитування також підтверджує версію, що В контакте – це соціальна мережа, де  переважає молодь – 80,6%, а ось до Facebook більше тяжіє середня вікова група 25-34 і 35-49 років, хоча як бачимо за показниками навіть цей сегмент програє В контакте, хоча і не занадто сильно.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ