Російська держдума хоче спростити процедуру отримання російського громадянства для українських ватників

Російська держдума хоче спростити процедуру отримання російського громадянства для українських ватників
Нещодавно парламентарі Російської держдуми виступили з ініціативою, яка цілком може бути також корисною і для  України. Депутати Держдуми від «Справедливої Росії» на чолі з її лідером Сергієм Мироновим внесли законопроект, що спрощує отримання російського громадянства і дозволу на проживання в Росії для «носіїв російської мови» з України і інших країн СНД. Законопроект пропонує змінити закон «Про правовий стан іноземних громадян». «Справедлива Росія» хоче спростити процедуру отримання російського паспорта або дозволу на проживання: для цього не доведеться надавати документи, що підтверджують той факт, що іноземець від свого колишнього громадянства відмовився. Члени «Справедливої Росії» не приховують, що йдеться насамперед про Україну і жителів її східних регіонів.

Це був би непоганий подарунок і для України. Ватники, що проживають в Україні, жодної користі нам не приносять, навпаки постійно шкодять у міру власних сил і можливостей, голосуючи за проросійські партії, підтримуючи проросійські організації. А позбавити їх громадянства майже неможливо. Відповідно до ст. 17 Закону «Про громадянство України», громадянство припиняється: а) внаслідок виходу з громадянства України (припинення громадянства за ініціативою особи); б) внаслідок втрати громадянства України; в) на підставах, передбачених міжнародними договорами України. Підстави для втрати громадянства, перераховані у ст. 19, визначають, що ними є: отримання громадянства іншої держави; добровільний вступ на військову службу іншої країни, яка відповідно до законів цієї країни не є військовим обов’язком або альтернативною (невоєнною) службою.

Інша справа, якщо українські любителі «російського світу» добровільно поїдуть в РФ і відмовляться від українського громадянства (для отримання російського громадянства це є необхідною умовою). Ймовірно для України їх виїзд  буде не втратою, а навіть навпаки – здобутком і очищенням від деструктивних елементів. Тому побажаємо удачі Держдумі в її позитивній ініціативі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ