Російський модерний панславізм

Російський модерний панславізм
Сьогодні Росія має амбітну мету – стати лідером нової спільноти. Юрій Канигін вважає, що потреба москвинів у гегемонії передалась їм від переселенців із Єгипту, що стали основою тюркських народів. Натомість дослідник Роман Кісь вказує, що імперські нахили російської нації походять від її прямих родичів – золотоординських монголів. Москва прагне створити власну імперію, об’єднати нову територіальну силу.

Завдяки геополітичному становищу Росія має великі шанси стати азійською наддержавою, тому вона продовжує експансію на Захід. Москва звикла бути лідером не лише в технічно-військовій сфері, а й культурно-політичному житті: вона впливає на маси, насаджуючи свою версію розвитку історичних подій.

Втрата України та Білорусі уповільнила реалізацію російських планів. Багаті землі, вихід до Чорного моря, володіння європейською територією – для Москви все це є можливістю інтеграції в політичні процеси Заходу.Без України Росія залишається дикою неосвіченою Азією з різношаровим поділом населення й постійними зіткненнями європейсько-християнської та азійсько-мусульманської культур. Тому через поширення штучних міфологем, церковної, культурної та політичної пропаганди Кремль намагається зберегти свій вплив на українців.

Головним завданням Москви є відновлення імперії в межах колишнього Радянського союзу. І хоча спроби реалізації цього плану вже кілька разів зазнавали краху, Росія вперто торує шлях до панування, використовуючи культурну пропаганду у формі модерного панславізму і слов’янського братерства.

Насадження російської культури на пострадянських теренах не припинялося ніколи. Російська естрада, культурні товариства, недержавні театри пропагують зрусифікованому населенню чужу культуру; російська церква та мова сприяють експансії, формують проросійський простір. Томаш Масарик вважав, що росіяни постійно та скрізь усе об’єднують і під виглядом гуманності чи “дружби” проводять нове засилля. Однак модерний панславізм відрізняється від культурно-політичної ідеології об’єднання слов’ян на основі спільної культури під егідою російської нації.

До російсько-української війни на наших телеканалах переважали виступи російських шоу-менів та співаків. Спільні заходи, фестивалі, концерти формували в глядача думку, що українські та російські зірки – це один і той самий шоу-бізнес. Культурні міфологеми, утворені Кремлем під час війни, ще досі не зазнали краху, адже українці не бачать великої загрози від російських пісень чи фільмів.

Росія – держава протиріч: хоча в громадян низький рівень доходів, грошей на технічне озброєння та створення штучних проектів витрачається чимало. За маскою модерного панславізму в культурі приховуються політичні інтереси Росії, яка прагне запрягти українців у нове ярмо.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ