Російський ядерний шантаж триває

Російський ядерний шантаж триває

Останніми днями напруга на Півдні України посилюється, зокрема нещодавно російські війська вкотре обстріляли Запорізьку атомну станцію. Унаслідок цього були пошкоджені датчики радіоактивного моніторингу, азотно-киснева й помпова станція, а також пожежна частина, тож у разі загоряння будівель навіть не буде можливості їх погасити. АЕС від’єднала від мережі один енергоблок. Залишається ризик витоку водню й розпилення радіоактивних речовин. Росіяни також розмістили в деяких приміщеннях АЕС свою військову техніку, а в зали енергоблоків № 1 та № 2 завезли зброю й вибухівку.

Український технічний персонал станції й далі працює, щоб контролювати її, але в умовах посилення російських обстрілів робити це дедалі тяжче. Найімовірніше, Росія, а насамперед Володимир Путін, намагається використати Запорізьку АЕС, щоб шантажувати ЄС і примусити його або зменшити допомогу Києву, або здійснити тиск на Україну, аби вона пішла на переговори з Путіним на вигідних йому умовах. Кремлівський очільник розуміє, що позиції російських військ на Півдні України поблизу Херсона після потужних українських обстрілів стають щораз слабшими, а тому прагне, щоб Україна з європейськими союзниками погодилася на переговори й віддала Росії всі окуповані території. Тож обстріли АЕС щодня посилюються.

Звичайно, росіяни не стріляють по атомних реакторах, до того ж ці пристрої мають потужні системи захисту й товсті стіни, пробити які буде дуже важко, але, руйнуючи інфраструктуру станції, військові поступово виводять із ладу життєво важливі системи забезпечення, повне зупинення яких може призвести до ядерної катастрофи. Так, для нормального функціонування системи охолодження АЕС мусить бути постійний струм, а росіяни вже частково пошкодили лінії електропостачання. Якщо ж станеться аварія, то постраждають не тільки прилеглі території, а й найближчі країни. Залежно від кліматичних умов радіоактивна хмара вирушить на європейські держави або ж на територію Росії. Наслідки вибуху на ЗАЕС можуть бути в десятки разів трагічнішими, ніж від аварії на Чорнобильській АЕС. Фахівці підрахували, що внаслідок цього буде забруднено приблизно 30 тисяч км2, що дорівнює десяти Чорнобильським зонам відчуження.

Проте заради збереження влади Путін може піти на будь-які злочини. Він зробить усе можливе, щоб примусити Україну до перемовин, адже якщо українські війська звільнять Південь, а потім і Схід України, то рейтинг Путіна серед росіян суттєво впаде, а найближче оточення може усунути його від влади. Росія навіть скликала засідання Радбезу ООН, щоб на ньому звинуватити Україну в обстрілах ЗАЕС. Проте країни-члени Ради Безпеки не повірили в черговий російський абсурд і не підтримали російську резолюцію.

Ні Україна, ні Євросоюз не піддадуться на ядерний шантаж Росії. Президент Володимир Зеленський закликав міжнародну спільноту засудити терористичні дії Росії, а також звернувся до МАГАТЕ із проханням негайно провести інспекцію Запорізької АЕС. Демократичні країни світу здебільшого підтримали Україну, зокрема 43 держави засудили російські обстріли атомної станції й закликали Росію негайно припинити тут військові дії та вивести війська як із прилеглих до станції територій, так і з усіх окупованих земель України. Будемо сподіватися, що Росія прислухається до слів світової спільноти, адже її необдумані агресивні дії можуть мати жахливі наслідки для всього світу.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Коли Росію визнають державою-спонсором тероризму? Чи витримає Захід енергетичний тиск Росії?