Росія – найбільша загроза для світу

Росія – найбільша загроза для світу

Росія в сучасному її стані є екзистенційною загрозою для світу. Суттєво більшою за будь-яких терористів. Тому тоталітарна росія має стати першочерговою ціллю в боротьбі за безпеку на планеті.

Однією із найбільших помилок адміністрації Барака Обами було визнання того, що загроза від терористів з “Ісламської держави” є серйознішою, ніж та, що йде від кремля. Цей фурункул на тілі світу куди небезпечніший, адже російський тероризм інституціоналізований, та ще й підперезаний найбільшим ядерним арсеналом. Тому воліючи бачити росію як партнера в боротьбі з тероризмом, Захід примудрився проґавити те, що ця країна, власне, сама є державою-терористом, що несе екзистенційну загрозу для всього світу. І лиш віроломний та варварський напад на Україну відкрив очі деяким політикам на масштаби цієї небезпеки.

Проте самого лиш відкриття очей недостатньо. Потрібно вживати швидких і рішучих заходів усім, хто усвідомлює проблему. Згуртувати зусилля, поки противник перебуває в уразливому становищі і його можна побороти, доклавши менше зусиль. Адже якщо не подолати рашизм зараз, то хтозна, що може трапитися в разі перемоги путінського режиму в Україні.

Усі ті, для кого росія становить безпосередню загрозу, мають об’єднатися, аби протистояти рашизму єдиним фронтом. Тож Україні належить шукати собі союзників поміж груп, які так само зацікавлені в тому, аби росія в сучасному вигляді перестала існувати. Можливо, не всі сторони усвідомлюють власну зацікавленість, тому потрібно донести до них цю інформацію.

Цілком імовірно, що Захід і цього разу злякається колапсу росії, який, на його думку, може спричинити непоправні наслідки. Можливо, політики у Вашингтоні, Лондоні та Брюсселі пам’ятають події понад столітньої давности, коли до влади в росії прийшли більшовики. Хоча, мабуть, Вашингтон більше зацікавлений у боротьбі з Пекіном, тому американці страхаються, що Китай просто захопить російські території або перетворить кремль на свою маріонетку та сировинний придаток, на якому вдасться непогано попаразитувати.

За зникнення росії в сучасному її вигляді мали б найперше боротися місцеві люди, світовий політикум та екологічні активісти, адже кремль здебільшого просто експлуатує населення, викачує з територій ресурси, передусім – вуглеводні, майже нічого не повертаючи людям навзамін. Ба більше – роблячи життя місцевих мешканців нестерпним. У Норильську, де базується одне із провідних російських підприємств “Норильськ нікель”, заборонено збирати ягоди та гриби через жахливий стан екології. У стічних водах міста зафіксовано перевищення гранично допустимих норм у сотні, а то й тисячі разів. Тож нічого дивного, що рівень захворюваности там більший за середній по країні в 3–5 разів, а тривалість життя мешканців нижча на 10 (!!!) років.

Росія знищує не лише свою екологію, але і світову, адже, на жаль, не є ізольованою, не перебуває в якійсь ретельно заткненій камері, де могла б труїти лиш себе. Тому наслідки від постійних витоків метану в атмосферу (реальні дані щодо таких інцидентів кремль приховує) відчуватиме вся планета. Оскільки росія й так не поспішала оновлювати своє застаріле обладнання для добування вуглеводнів, а після санкцій не зможе робити цього й поготів – ситуація лише гіршатиме. Крім того, росія та Китай проігнорували листопадовий кліматичний саміт у Глазго й заветували в Радбезі ООН резолюцію про клімат і безпеку. Тож екологічні активісти всього світу зараз мали б особливо ретельно протистояти путінській війні й допомагати Україні всіма можливими способами.

Після цієї війни покоління росіян приречені на те, аби бути позбавленими нормальних можливостей для розвитку й існування загалом. За даними Росстату, що у 2021 році опублікував дослідження “Комплексне спостереження умов життя населення”, 10,5% росіян не мають туалетів всередині своїх будинків, а мусять використовувати дерев’яні нужники. У селах цей показник досягає 31,3%. Без каналізації живуть 23% росіян, а в сільській місцевості майже половина населення послуговується вигрібними ямами. Війна проти України та всі санкції, накладені на росію, лиш погіршать становище пересічних росіян. Усі ці жахи – наслідки путінського “вставання з колін”, що триває вже 22 роки, проте ніяк не призведе до того, аби всі росіяни мали змогу користуватися туалетом у себе вдома.

Один із варіантів, як розв’язати це та інші нагальні для звичайних мешканців рф питання, – надати незалежність численним народам росії. Бо що москвичам і пітерцям до того, як живуть якути чи ненці? Натомість національні держави і їхня влада будуть куди ближчими до народу та його проблем. Тож етнічні меншини, що їх кремль завше зневажав і намагався якщо не знищити, то бодай асимілювати, теж мають стати на прю із сучасним режимом.

Додаткову загрозу створює пропагандистська машина кремля. Через неї, а також бото- і тролеферми, мережу корисних ідіотів, що складена зі шпигунів, іноземних політиків, медійників і знаменитостей на підгодівлі з кремля, путін і його посіпаки поширюють вигідні для себе наративи, поляризують суспільство в країнах, де проводяться ці інформаційно-психологічні операції. Усе це разом становить реальну небезпеку, адже дає змогу російській владі створювати напругу в демократичних суспільствах, просувати свій порядок денний і вигідних для себе кандидатів. Як показують попередні президентські вибори в США, навіть найпотужніші демократії не застраховані від втручання у виборчі кампанії, то що вже говорити про вплив на куди слабші держави?

Україні варто залучати до своєї боротьби щораз більше потенційних союзників. Пропрацьовувати стратегії для спільної роботи із кожною групою окремо та зі всіма разом, аби світ врешті усвідомив, що це екзистенційна загроза не лише для нашої держави, а і для всієї планети. Що жахи Бучі та Бородянки можуть повторитися в будь-якому куточку, якщо цього захоче кремль. І якщо його не зупинити в Україні. Тож що скоріше це вдасться зробити, то швидше світ зможе полегшено видихнути й повернутися до своїх внутрішніх проблем, аби зі спокійною душею лаяти знаменитостей за чергові нісенітниці, а політиків – за вкрадені гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Путінська декомунізація України Путін повертає Росію в шкуру совка