Росія пропонує проект резолюції про Місію ООН на сході України

Росія пропонує проект резолюції про Місію ООН на сході України

Росія запропонувала проект резолюції про заснування Місії ООН на південному сході України.

05.09.2017 — Росія направила Генеральному секретарю ООН та Голові Ради Безпеки проект резолюції про заснування Місії ООН на південному сході України. Про це на засіданні Ради заявив Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя.

Василь Небензя зіслався на відповідну заяву російського президента Володимира Путіна, зроблену на зустрічі країн БРІКС.

«Як ви знаєте, сьогодні на саміті БРІКС Президент Росії Путін оголосив про те, що Російська Федерація внесе до Ради Безпеки проект резолюції про заснування Місії ООН зі сприяння захисту СММ ОБСЄ (місії ОБСЄ) на південному сході України», – сказав ООН Василь Небензя, виступаючи на засіданні Ради Безпеки, присвяченому ситуації в Малі.

«Це пішло б на користь вирішенню проблеми на південному сході України. Але, зрозуміло, мова може йти тільки про функції забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ. Ці сили повинні знаходитися в зв’язку з цим на лінії розмежування і ні на яких інших територіях. Вирішення цього питання має відбутися не інакше, як після розведення сторін і відведення важкої техніки», – додав російський постпред.

«Сьогодні нами направлено відповідний проект резолюції Голові Ради Безпеки і Генеральному секретарю ООН. Сподіваємося, що найближчим часом він буде поширений серед членів Ради. Маємо намір скликати відповідні консультації на рівні експертів і потім – після повернення Місії Ради Безпеки з Ефіопії – на рівні постпредів», – оголосив Постійний представник Російської Федерації.

В свою чергу, Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, процитувавши прислів’я «Вода камінь точить», нагадав, що президент Порошенко ще в 2015 році пропонував Генеральному секретарю розгорнути на сході України миротворчу операцію ООН.

«Ми вважаємо, що це зробило б значний внесок у відновлення миру і безпеки на сході України, які, як усім відомо, були підірвані в результаті агресії Росії і триваючої підтримки сепаратистів на Донбасі», – сказав Посол України.

Володимир Єльченко зазначив, що мандат подібної місії повинен бути ретельно опрацьованим і висловив готовність української делегації взяти участь в цьому процесі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ