Роздуми про війну

Роздуми про війну
Коли людина живе довго в мирі, то війна починає здаватись їй чимось малоймовірним чи неможливим. Та й як істота, створена за образом і подобою Бога, здатна вбивати іншу особу задля захоплення її майна чи землі? Але, на жаль, військові конфлікти відбувались упродовж усієї історії людства і жодній світовій релігії не вдалось їх зупинити. Натомість з’являлись нові війни – релігійні.

Будь яке суспільство є сукупністю окремих особистостей, які відрізняються між собою рівнем розвитку душі, інтелектуальних й моральних чеснот. Однак 99% людей не повинні мати вродженої схильності до агресії щодо інших осіб, навіть якщо вони різняться кольором шкіри, світоглядом чи мовою спілкування. Тобто людина народжується мирною й неагресивною.

Але насильство та злочинність все ж існують. На думку вчених, у людей, що здатні вбити інших, присутній асоціопативний розлад свідомості, який і схиляє їх до агресії. Якщо ж такі люди здобувають владу, то можуть агресивно розправитись з інакодумцями чи іновірцями у межах своєї чи сусідніх країн. Коли аморальна особа отримує абсолютну владу, вона може спричиняти війну. Прикладів цього є безліч – Ленін, Сталін, Гітлер, Пол-Пот, Садам Хусейн, Путін тощо. Вчені-нейробіологи вже навчились визначати таких людей за допомогою сучасних методів діагностики мозку. І якщо б ООН прийняла резолюцію про примусове обстеження кандидатів на керівні посади всіх країн для виявлення асоціопативної поведінки, то кількість військових конфліктів на Землі значно б зменшилась.

Однак не всі війни є проявом агресії очільника країни, багато конфліктів виникають й через тягу до збагачення представників міжнародних корпорацій, які через своїх ставлеників керують різними державами. Згадаймо нафтогазові картелі світу, які задля високих цін на нафтопродукти можуть розпочати військові конфлікти у країнах із великими запасами вуглеводнів.

Але найнебезпечніші війни виникають на релігійному чи світоглядному ґрунті. Фанатики, опираючись на псевдомістичні ідеї та “писання”, які вважають істиною від Бога, намагаються змінити світоустрій на своєму континенті чи й на всій планеті. Згадаймо Гітлера і його ідеї про арійську расу, чи Сталіна з його світовою революцією. Такі війни, як правило, найбільш жорстокі і призводять до масового винищення націй, як от геноцид українського (Голодомор) і єврейського (Голокост) народів.

Безумовно, найтрагічнішим конфліктом останніх століть можна вважати Другу світову війну, яка забрала десятки мільйонів життів. Її спричинила сукупність чинників: моральна неадекватність вождів Сталіна й Гітлера, згубні ідеї про зверхність арійської раси, намагання змінити усталений світоустрій і кордони та зацікавленість деяких корпорацій у збагаченні коштом війни.

Якщо жодна волосина не може впасти з голови людини без дозволу Бога, то чому головними учасниками цієї війни, які понесли найбільші втрати, стали СРСР і Німеччина? Мабуть тому, що радянські громадяни упродовж правління Сталіна підтримували згубні дії диктатора, а тому певною мірою стали співучасниками цих злодіянь. Німці також підтримали фашистську ідеологію Гітлера, спричинивши трагічні зміни і в своїй долі.

Якою була ціна перемоги та миру? Українці проявили неабияку жертовність, віддавши 8 млн. життів. Якщо проаналізувати ставлення Сталіна і маршала Жукова до українців під час війни, то важко сказати, хто спричинив більше смертей – гітлерівські фашисти чи сталінські більшовики. На жаль, через 73 роки після закінчення війни, частина нашої країни знову окупована, а люди гинуть на своїй землі від рук нащадків сталіністів. І сьогодні, як і в 30-х роках, коли набирав сили гітлерівський фашизм, Європа лише “стурбована” цією ситуацією.

Коли світ здолав гітлеризм, сталінізм уникнув кари, дав паростки в сучасній Росії і намагається знову змінити світоустрій. Можливо, саме на Україну, яка зазнала чи не найбільших втрат від політики Сталіна, Бог поклав місію здолати цю світову біду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ