Розшифровування смаків

Розшифровування смаків

Вважають, що чоловіки віддають перевагу блондинкам. Однак цікаві результати мало одне дослідження, з якого випливає, що ця преференція посилюється разом із віком жінки, оскільки жінки зі світлим волоссям мають молодший вигляд, ніж брюнетки чи шатенки – пише Аріадна Цьонжеля в журналі Świat nauki.

Чоловікам більше подобаються обличчя, які мають молодий вигляд, а також із делікатними рисами та великими очима, тому що вони вказують на відповідний рівень гормонів і плодовитість. Своєю чергою вподобання жінок, як вважає частина науковців, до певної міри залежать від конкретного моменту циклу, у якому вони перебувають. У плідний період жінкам більше подобаються чоловіки з більш вираженими маскулінними рисами, зокрема з міцною щелепою. У неплідний – обличчя більш лагідного вигляду, що асоціюються із задатками доброго партнера й батька.

Універсальним є, мабуть, пріоритет симетричного обличчя, а також здорової, позбавленої забарвлень шкіри. Але й надалі все-таки проявляються певні індивідуальні уподобання, відмінні для кожної людини, на формування яких можуть впливати, зокрема, культурні передумови.

Група науковців із Гельсінського університету, що у Фінляндії, та з Копенгагенського університету, що розташований у Данії, провели дослідження, щоб перевірити, чи комп’ютер здатен ідентифікувати такі уподобання на основі активності мозку. Спочатку науковці дали завдання генеративним змагальним мережам (GAN) створити портрети людських облич. Тридцяти учасникам дослідження презентували створені комп’ютером обличчя. Завданням піддослідних було лише придивитися по черзі до представлених фото й зосередити увагу на привабливих, на їхню думку, обличчях.

Їм не потрібно було жодним чином вербально оцінювати вроду облич, на які вони дивилися. Науковці стежили за активністю мозку учасників за допомогою електроенцефалографії. На основі здобутої в такий спосіб інформації про реакції учасників на конкретні обличчя GAN у співпраці із системою штучного розуму створили шаблони лиць, які повністю повторювали індивідуальні уподобання певних осіб.

Потім зображення облич, що відповідали персональним критеріям, надали учасникам тестування разом зі світлинами інших лиць. Створені на основі аналізу мозкової активності схеми/шаблони збігалися із вподобаннями особи в понад 80 % випадків. Дослідження було опубліковане 12 лютого на сторінках IEEE Transactions on Affective Computing.

Як коментує доктор Міхаель Спейп із відділення психології та логопедії Гельсінського університету, якщо таку відповідність дістаємо у випадку чогось настільки особистого й суб’єктивного, як індивідуальні критерії привабливості, то можемо також здобути доступ до пізнавальних процесів, як-от перцепція чи ухвалення рішень. Можливо, цей метод дасть змогу також краще зрозуміти індивідуальні відмінності між людьми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Маски з детекторами Математичний транзит