Розумні зонди проти коронавірусу

Розумні зонди проти коронавірусу
Доктор Яцек Коляновський з Інституту біоорганічної хімії Польської академії наук, що в Познані, розробляє знаряддя, яке дозволить легко вимірювати, наскільки різні клітини (наприклад, від різних осіб чи з різних людських тканин) відрізняються за кількістю білків, які дають змогу вірусові інфікувати їх. Про це йдеться в статті в польському журналі Świat Nauki.

Потім цей інструмент використають для швидкого пошуку в базах, що містять тисячі різних зв’язків, щоб знайти субстанцію, яка ефективно блокує потрапляння коронавірусу до клітин людини.

“Ми створюємо флуоресцентний зонд для двох аналітів, які відіграють суттєву роль у механізмі потрапляння коронавірусу до клітин господаря й мають практичне застосування в пошуках потенційних ліків”, – каже доктор Коляновський.

Йдеться про білки TMPRSS2 й АСЕ2, які перебувають на поверхні людських клітин. Відомо, що вони обидва залучені до процесу проникнення вірусу в клітини, але активність цих білків є різною в різних клітинах.

На відміну від багатьох подібних знарядь, зонд дасть змогу одночасно візуалізувати два вибрані біохімічні параметри в живих людських клітинах. “Наш зонд буде візуалізувати активність обох білків одночасно, і його можна буде використовувати на практиці для пошуку ліків, які блокували б обидві ті активності. Водночас блокування обох білків, безсумнівно, дасть змогу більш ефективно боротися з вірусом. Наше знаряддя стане так званим тестом високої провідної здатності – це означає, що воно дозволить проводити швидкий пошук у базах з десятками, а то й сотнями тисяч різних зв’язків. Ми припускаємо, що такий зонд нам вдасться розробити впродовж 12 місяців”, – наголошує доктор Коляновський.

Це знаряддя можна буде також використовувати для пошуку ліків проти новотворів чи підвищеного тиску, оскільки білки TMPRSS2 й АСЕ2 беруть участь і в патологічних процесах, пов’язаних із розвитком раку простати, гіпертонії та хвороб кровоносної системи.

До того ж зонд, з огляду на схожість механізмів проникнення часток різних вірусів RNA, можна буде застосовувати і для дослідження ліків протиінших вірусних захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Спадщина Чорнобиля Загадки охолодження