Розвінчано міф про вплив вулканів на глобальне потепління

Розвінчано міф про вплив вулканів на глобальне потепління
Після 10 років досліджень аргументи “кліматичних скептиків” повністю розбито. Результати експериментів міжнародної групи науковців доводять, що людська емісія вуглекислого газу є у сто разів вищою від негативного впливу на глобальне потепління всіх вулканів у світі разом узятих – пише хорватське видання “Jutarnji list”.

Вулкани беруть участь в емісії СО2, але їхня частка у цьому процесі є меншою від людської. Загальна кількість вуглекислого газу, яку вулкани емітують на рік, становить лише приблизно 0,3-0,4 Гт, що є невеликою часткою від 37 Гт, які тільки упродовж 2018 року виробила людська активність.

“Кліматичні скептики частко вказують, що вулканічна активність, імовірно, найбільше забруднює повітря та найбільше відповідає за емісію СО2, але це не так”, – підкреслює Марі Едмондс, професорка вулканології і петрології у Queens’ Collegeu, Cambridge.

У низці досліджень, опублікованих у часописі “Elements”, команда із 500 вчених, зібраних в рамках групи Deep Carbon Observatory (COD), детально описала, як вуглець накопичується, емітується і заново абсорбує у природних процесах, і як його утворюють люди. Науковці стверджують, що тільки 0,2% світового вуглецю (приблизно 43 тис. Гт) перебуває над поверхнею океану, землі і атмосфери, а решта – понад 1,85 млрд Гт – зберігається у земній корі, мантії та ядрі.

Вимірюючи наявність певних ізотопів вуглецю у зразках скель, COD встановив, що упродовж 500 мільйонів років наша планета вміло регулювала рівень СО2 – головного парникового газу.

Винятком є “величезне порушення” вуглецевого циклу, наприклад –  великі виверження вулканів чи вплив метеоритів, що призвів до вимирання динозаврів. Вчені вважають, що метеорит, який 66 мільйонів років тому убив три чверті всього живого на Землі, зокрема і динозаврів, спричинив емісію СО2 від 425 до 1400 Гт.

Однак нинішній вплив індустріальної цивілізації із цим навіть не порівняти. “Кількість вуглекислого газу, що виділяється в атмосферу внаслідок людської діяльності останні десять-дванадцять років, є пропорційною тим катастрофічним змінам, які відбулися у минулому Землі”, – сказала Едмондс.

Вона стверджує, що Земля колись пережила й більшу концентрацію СО2, ніж та, що є нині, але це було у часи великих зрушень. Учена також попереджає, що після того минули сотні тисячоліть, які були потрібні, щоб досягнути такого ж рівня. “Кліматичні скептики постійно твердять, що наша планета зуміє відновити рівновагу. Це правда, але не за такий період, який є релевантним для людей”.

Джерело

Пов'язані статті


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ