Секрети і брехня

Секрети і брехня
Постійно думати про таємниці шкодить нам більше, ніж приховувати їх, – пише Метью Гастон у колонці для журналу “Scientific American”.

“Не є таємницею, що у всіх нас є таємниці. Приховувати щось – це виснажливо. Однак причини такого “каменю на серці” виявились зовсім неочікуваними. Останні дослідження переосмислюють поняття “таємниці” та пропонують нове пояснення для її зав’язків із депресією, неспокоєм і загальним ослабленням здоров’я. На думку науковців, таємниця – це намір приховати інформацію, який шкодить нам, створюючи відчуття несправжності, навіть коли ми на самоті.

Нещодавно Майкл Слепіан, психолог з Columbia Business School, і його співробітники описали свої відкриття у статті, опублікованій онлайн у “Journal of Personality and Social Psychology”. Упродовж шести досліджень вчені дистанційно опитали 1200 американців, а також 312 осіб, які відпочивали у Сентрал Парку в Нью-Йорку, на теми 38 категорій поведінки та ідентичності, які часто зберігаються в таємниці.

Здебільшого респонденти відповідали, що приховували інформацію з 13 категорій (а в п’яти з них зберігали таємницю, яку ніколи нікому не розповіли). До найпопулярніших секретів належать думки про зраду, романтичні прагнення (у випадку самотніх), а також сексуальна поведінка (перегляд порнографії, фантазії тощо)[1].

Опитані стверджують, що думали про свої таємниці майже удвічі частіше на самоті, ніж коли намагалися приховати їх підчас розмов. І чим більше вони думали про секрет, тим гірше ставало їхньому здоров’ю. Несподіванкою став факт, що активне приховування таємниць не впливало на самопочуття – це суперечило попереднім припущенням науковців. Чотири додаткові дослідження, які провели через Інтернет, і які стосувалися пар, дали подібні результати.

Слепіан вважає, що коли ми змушені щось приховувати, то повинні уникати зосередженості на своїх секретах впродовж медитативних практик (практика уважної присутності) чи під час розмови на цю тему на анонімних Інтернет-форумах”.

[1] Графіка, що показує аналіз найчастіших таємниць, та додаткові дані доступні за адресою: www.keepingsecrets.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ