Секрети секвої

Секрети секвої
Секвої з ґатунку Sequoia sempervirens, що ростуть на побережжі Каліфорнії, є найвищими деревами на Землі. Однак, визначення їхніх справжніх розмірів – що є ключем для окреслення, скільки вони як біомаса містять вуглецю, який призводить до кліматичних змін – затьмарюється непевністю – пише Кетрін Корнеі у журналі Scientific American.

Загальноприйнята формула для перерахунку діаметру стовбура на густину базується на дослідженнях, проведених на обмеженій кількості значно менших дерев, оскільки знайшлося небагато охочих розкладати альпіністське спорядження, щоб здійснити вимірювання на висоті 30-го поверху. Нещодавно було вперше обстежено Sequoia sempervirens за допомогою лазерного сканування автоматичною технікою, яка дала можливість точно виміряти структуру і густину дерева.

Мет Дісней, еколог з Університетського Коледжу Лондона, і його співробітники в рамках дослідження, опублікованого в Scientific Reports, обстежили 145 секвой, освітлюючи дерева з різних напрямків мільярдами лазерних імпульсів зі спектру близького інфрачервоного випромінювання та реєструючи час, за який світло поверталося після відбиття. Це дозволило створити детальний образ кожного з дерев, включно з обламками, малими гілочками та іншими дрібними елементами, розміром всього у кілька сантиметрів. «Це новий погляд на структуру дерев у трьох вимірах» – каже Дісней.

Науковці виявили, що надморські секвої мають на загал приблизно на 30% більшу густину від величин, отриманих за допомогою екстраполяції. Вони припускають, що такі розбіжності можуть випливати з так званої «реітерації» – деякі Sequoia sempervirens з віком випускають додаткові корені. На підставі спостережень Дісней і його співробітники визначили нові коефіцієнти між діаметром і густиною для дерев цього виду.

Лазерне сканування збільшує наші знання про старі насадження дерев, що є важливим при започаткуванні діяльності з охорони природи – говорить Аніл Рай Кіжа, науковець з царини лісництва з Університету Майн, котрий не брав участі у цих дослідженнях. «Упродовж найближчих 5-10 років – каже він – ця технологія буде застосовуватися у все більших масштабах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Розумні зонди проти коронавірусу Спадщина Чорнобиля