Сенат США відновив санкції проти “Північного потоку-2”

Сенат США відновив санкції проти “Північного потоку-2”
На початку 2021 року Сенат США подолав вето президента Дональда Трампа на оборонний бюджет, що становитиме 740 млрд доларів. Документ передбачає також 250 млн доларів військової допомоги для України та санкції проти “Північного потоку-2” і “Турецького потоку”.

У документі, зокрема, йдеться, що обмеження будуть введені проти будь-яких юридичних осіб чи компаній, які надаватимуть послуги, що сприятимуть будівництву газогонів. Запровадження санкцій вигідне для України, країн Прибалтики та Східної Європи (Польщі, Чехії, Словаччині тощо), які завжди виступали проти прокладання “Північного потоку-2”, який несе загрозу їхній енергетичній безпеці.

Будівництво газогону, вартістю приблизно 11,6 млрд доларів, було призупинене ще минулого року. Провідні компанії відмовилися надавати свої судна для прокладання “Північного потоку-2”, щоб уникнути американських санкцій. У грудні “Газпром” нарешті модернізував російські кораблі. Користуючись невизначеною політичною ситуацією в США під час президентських виборів, Росія пришвидшила роботу над газогоном. Кремль сподівався, що встигне прокласти останні 150 км в данських територіальних водах Балтійського моря до введення нових санкцій. Однак як тільки робота була розпочата, на “Північний потік-2” наклали обмеження.

Російські судна могли б завершити прокладання газогону самотужки, однак згідно з європейським законодавством збудований трубопровід потрібно сертифікувати. А в умовах американських санкцій на компанії, які захочуть здійснити технічну сертифікацію, будуть накладені великі штрафи. До того ж вони зазнають значних іміджевих втрат. Відтак, як тільки санкції будуть введені в дію найближчими тижнями, більшість західних компаній не захочуть мати справу з “Газпромом”. Норвезька компанія DNV GL уже скасувала попередню домовленість щодо сертифікації “Північного потоку-2” через санкції.

І хоча віцепрем’єр Росії Олександр Новак заявив, що будівництво трубопроводу буде завершено, оскільки це вигідно європейським бізнес-структурам, а також Німеччині, після введення обмежень доволі сумнівно, що якась європейська компанія піде на співпрацю з РФ. Відтак “Північний потік-2” може перетворитися на найдорожчу недобудову в усій російській історії.

Щоб якось обійти санкції США, уряд німецької федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія, де розміщена берегова інфраструктура газопроводу,на засіданні 6 січня 2021 року прийняв рішення щодо створення спеціального фонду для добудови газопроводу, від імені якого й буде здійснюватися закупівля обладнання та інших матеріалів. Чи вдасться місцевій владі Мекленбурга-Передньої Померанії та новоствореному фонду обійти американські санкції – побачимо найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


“Північний потік-2” як загроза економічній безпеці України Держдеп США: Північний потік 2 може стати засобом тиску на європейські країни