Що чекає на Україну та Росію в найближчому майбутньому?

Що чекає на Україну та Росію в найближчому майбутньому?

В умовах санкцій на Росію чекає досить швидкий економічний занепад упродовж декількох років, а якщо Путін не зупинить війну проти України – то й кількох місяців. Чи піде кремлівський очільник на припинення агресії найближчим часом? Дуже малоймовірно. Попри величезні втрати, він і далі атакує ключові українські міста, а російська делегація навіть на перемовинах вимагає від України денацифікації й демілітаризації. І, на жаль, за даними соціологічних опитувань, 71% росіян підтримує війну в Україні.

 Здається, що Путін і росіяни абсолютно не мають інформації чи не хочуть сприймати реальність. Проблема в тому, що президент Росії створив певну штучну дійсність і зробив цей її викривлений образ істиною для себе та мільйонів людей. Це явище дослідники називають ресентиментом – відмовою від реальності, що прямо пов’язана з почуттям безпорадності людей, які не здатні змінити бодай щось у житті своєї країни. Ресентимент характерний для носіїв рабської свідомості, для людей, що не можуть критично оцінювати навколишню дійсність і не мають стійкої системи моральних чи релігійних цінностей, а отже, є ідеальними об’єктами для зомбування й соціального маніпулювання.

Особливість сучасної ситуації у РФ полягає в тому, що всі росіяни, від Путіна до пересічного громадянина, рівною мірою є носіями ресентименту. Кремлівський очільник, який ініціював створення цієї викривленої реальності, сам у неї повірив і намагається нав’язати її іншим країнам, що призвело до міжнародної ізоляції Росії. Відмова від “принципу реальності” спричиняє утвердження брехні й агресії як основ політики. Коли політика держави починає будуватися на тотальній брехні або запереченні очевидних фактів, формується її абсолютно новий тип, що був притаманний для Гітлера і Сталіна. Так війна в Україні стала благородною “операцією” проти уявних фашистів, ізоляція Росії – її затвердженням у ранзі великої незалежної держави, занепад економіки та скорочення доходів – тимчасовими труднощами, швидке подолання яких призведе до зростання добробуту й щастя. І навіть люди, далекі від фантазмів ресентименту, але налякані ураганом змін, на які вони не здатні вплинути, систематично намагаються заперечувати реальність чи бодай закривати на неї очі.

Відчуження від впливу на реальність пов’язане з глибокою кризою інституцій. Для пересічного громадянина ця криза виражається в тотальній перверсії функцій правоохоронних органів та органів влади, трансформації гуманітарної сфери, освіти, науки, спрямованих на закріплення в масовій свідомості викривленої картини світу. Але спотворена дійсність не може бути довговічною, бо вона заперечує істинну реальність, призводить до підриву економічного й політичного добробуту Росії заради створення химерних ідеалів, віри у власну незламну силу й могутність, що не відповідає дійсності. Відмова від реальності, дефактуалізація в Росії входить у стадію саморуйнування держави й суспільства та може бути зупинена тільки масовим прозрінням росіян унаслідок падіння путінського режиму, жорсткої економічної кризи чи громадянської війни. І Росія все це вже отримує.

Єдине, що могло б врятувати Росію – це саморефлексія, визнання своїх помилок і вибачення перед іншими країнами за все горе і кров, які вона їм принесла. Але Путін і надалі вірить у свою геніальність, у власну грандіозну місію зі створення “Великої Росії”, тож він не здатний ухвалювати раціональних рішень. Допоки він матиме владу, війна навряд чи буде зупинена.

Тому російський народ мусить повстати та скинути його. Росіяни дуже пасивні й боягузливі, але коли вантаж 200 масово приїде в усі регіони, санкції дійдуть до кожного пересічного росіянина, холодильники стануть порожніми, вони почнуть нарешті прозрівати й повалять свого біснуватого фюрера. Інший варіант: його скине власне оточення, оскільки воно зазнає останнім часом величезних фінансових втрат від реалізації його маніакальних ідей. Проте важко сказати, чи зможуть вони об’єднатися проти кремлівського карлика. Та що раніше його усунуть від влади, то краще буде для України, Росії й усього світу. Є ще третій варіант: НАТО втрутиться й закриє небо над Україною, наші війська досить швидко зможуть вибити ворога з захоплених позицій і відкинути його на кордон. Згодом Україна вимагатиме відставки Путіна, а інакше наша потужна армія піде на Москву. Проте країни НАТО поки що бояться відкритого конфлікту з Росією й не погодяться на цей сценарій. Але українські війська й без прямої підтримки Альянсу зможуть подолати окупанта, хоча це й коштуватиме нам багатьох життів наших героїв. А Путіна жде доля Гітлера чи Сталіна, а в кращому разі – Гаага.

Що ж чекає на Росію найближчим часом? Якщо Путін залишиться при владі – то повний занепад і деградація. Якщо ж очільник Кремля буде усунений від влади чи знищений, то у РФ з’явиться певна надія на відродження й демократичний розвиток. Для цього потрібно організувати відкриті демократичні вибори під контролем міжнародних спостерігачів. Новообране керівництво муситиме реформувати більшість сфер суспільного життя – зробити це буде досить нелегко, оскільки росіяни здебільшого зомбовані путінською імперською пропагандою. Потрібно здійснити люстрацію влади, а всіх, хто брав активну участь у злочинах проти населення, засудити до справедливого покарання. Треба суттєво обмежити російські збройні сили, щоб вони вже більше ні на кого не нападали.

Бажано також забрати в Росії ядерну зброю чи поставити її під жорсткий міжнародний контроль, щоб унеможливити появу нового фюрера, який знову буде погрожувати нею світові. За найгіршого сценарію в Росії розпочнуться потужні відцентрові рухи, що призведе до її розпаду на низку суверенних держав, як-от Чечня, Дагестан, Далекосхідна республіка, Чукотка, Комі тощо. В умовах невизначеності західним країнам потрібно докласти максимум зусиль, щоб не допустити викрадення чи поширення ядерної зброї.

Натомість Україна сьогодні визначає майбутнє Європи та всього світу. Коли ми переможемо, демократія і свобода тріумфуватимуть, а автократичні країни суттєво послаблять свої позиції. Навіть Китай, якого Росія вважає своїм союзником, зазначив, що вони з РФ тільки партнери, і закликав Кремль до переговорів з Україною, адже не хоче відкрито підтримувати агресора й потрапляти під економічні санкції.

Україна стратегічно вже перемогла, адже не побоялася найбільшої армії Європи й завдала їй непоправних втрат. Українці сьогодні найсильніші у світі за силою духу, бо беззбройні виходять проти російських танків і примушують їх повертати назад. Таку країну ніколи не перемогти. Ми показали Європі та всьому світу, як по-справжньому потрібно змагатися за свою свободу. Ми маємо багату історію нашої боротьби. Згадаймо часи національно-визвольних змагань XVII та XX ст. чи Другу світову війну, під час якої ОУН та УПА в боротьбі за незалежність протистояли найбільшим силам того часу – нацистській Німеччині й тоталітарному СРСР. Ми перемогли, здолавши нацизм і сталінізм.

Як пише політолог Ю. Романенко: “Українці – сталеві щелепи історії, які перемололи не одну імперію”. Тому й путінська Росія упаде під ударами вільної України. Путіну потрібно було хоч трохи почитати нашу історію, яка підтверджує силу і волелюбність українців, а не розповідати всьому світу байки про “єдиний російський народ”. Україна й далі перемелює війська російського агресора, ми все витримаємо, а в майбутньому станемо потужною високорозвинутою європейською країною, у яку будуть приходити мільярдні інвестиції з усього світу.  І тоді мир, любов і процвітання постануть на нашій землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Коли Україна стане членом Європейського Союзу?