Що можна купити на мінімальну пенсію?

В Україні на мінімальну пенсію 1247 гривень живе майже 400 тисяч пенсіонерів. На цю суму можна скромно харчуватися цілий місяць. Пенсіонери можуть дозволити собі раз в день купувати хліб, стегенця і кілька разів в тиждень недорогі крупи і макарони. А ось на засоби особистої гігієни залишиться дуже обмежений бюджет – дорогі шампуні, зубні пасти з такою пенсією не “по кишені”. До того ж, навіть пенсіонерам з субсидією доводиться витрачати гроші на комуналку і проїзд. В середньому, після найнеобхідніших мінімальних витрат, на день “існування” у пенсіонера залишається рівно 30 гривень. Крім того, до уваги береться ще одна стаття витрат: на ліки.

Мінімальної пенсії також вистачить рівно на 12 походів в кіно (правда, при цьому доведеться голодувати, а в кінотеатр ходити пішки), або на покупку 45 доларів. Хоча походи в кіно більшість пенсіонерів сьогодні не можуть собі дозволити. Купівля нового одягу або взуття, навіть за умови тотальної економії, з мінімальною пенсією практично неможливо. Недорогі за сучасними маркам жіночі черевики обійдуться в три мінімальних пенсії. Єдиний вихід – шукати взуття в секонд-хендах. Багатьом пенсіонерам допомагає дача з городом. Відтак дуже часто пенсіонери вирощують овочі, фрукти, готують запаси на зиму і це значна стаття економії для них.

Для відома, за даними  Пенсійного фонду, абсолютна більшість українців на заслуженому відпочинку отримують пенсії нижче прожиткового мінімуму. Всього в Україні 11,9 мільйона пенсіонерів, 6,1 мільйон отримує менше 1500 гривень на місяць. При цьому можновладці  і політики показують  в своїх деклараціях переважно мільйонні статки і досить часто готівкою. Антикорупційні органи перевірили тільки невелику частину декларацій і поки що ні один з корупціонерів не несе відповідальність за свої діяння. А пенсіонери і далі продовжують рахувати копійки, ледве зводячи кінці з кінцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ