Що означає духовна і душевна людина? В чому перевага багатства духу?

Що означає духовна і душевна людина?  В чому перевага багатства духу?

Кожна людина, яка може мислити, незалежності від своїх релігійних переконань може бути постійно переконана у тому, що справжня людина – це не зовнішня оболонка, це не просто тіло. В кожній людині присутня не матеріальна складова. Одним із доказів цього є можливість людини думати, мислити, приймати рішення, любити. Всі ці якості є притаманні для душі людини. І по справжньому людина може назватися людиною, коли властивості душі не знехтуванні, не відкинуті. Таким чином формується душевна людина, яка вміє завжди керуватися своїм розумом, волею та почуттями. Ці люди, здебільшого намагаються діяти правильно по відношенню до інших, саме в призму страху певного покарання (чи то сумління совісті, чи порушення заповіді).

Але бути душевною людиною – це не мета людини. Кожній людині слід збагачуватися духовно. Коли людина вдосконалена в душевних якостях і вже вона чинить правильно, тому що інакше чинити вона не може, тоді дійсно можна сказати, про таких людей, що вони духовні.

Найпершою цінністю для людей-християн є збагачення себе Духом Святим. Дане набуття духовності відбувається у Церкві Христовій через участь у долучені до Живого Бога, Який до нас приходить через Таїнства. Для людини віруючою, процес набуття духовності – є шляхом всього її життя. Не корисним для таких людей, яким випала можливість у цьому житті повірити у Ісуса Христа, Бога Який прийшов заради нас шукати духовного збагачення іншим шляхом, ніж як церковним життям. Саме у Церкві, яка заснована Спасителем, нам дарується можливість побачити справжню свободу від (гріхів) несумісних речей із людиною. Чим більше ми в церковному житті відкидаємо недоліки, тим і збагачуємося духовно. І водночас не можливо стати духовною людиною, проминувши душевну. Ці особливості людського життя є сумісні між собою. І одна іншу довершує (духовна складова є досконалість душевної).

Таким чином, через постійне вдосконалення свого розуму, через мудре виявлення своєї волі та розумне використання почуттів людина набуває духовності. І водночас, будь-яка людина, коли намагатиметься ставати кращою, зрозуміє, що власних сил в неї замало, тому на допомогу слід закликати Бога, Який прийняв нашу природу, і цій природі через Воскресіння дарував свободу від гріха.

Священик Артем Бабленюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ