Що принесла Україні зустріч у форматі “Рамштайн”?

Що принесла Україні зустріч у форматі “Рамштайн”?

15 червня відбулася чергова зустріч міністрів оборони 50 західних країн, ініційована США, на якій говорили про ключові проблеми безпекової ситуації у світі, насамперед про російсько-українську війну.

Очільник НАТО Єнс Столтенберг на початку засідання заявив, що країни Альянсу здебільшого й далі підтримують Україну в захисті її суверенітету й територіальної цілісності. Деякі держави вже надали Києву зброю та військове обладнання, інші тільки планують це зробити. Тож члени НАТО координуватимуть дії щодо скерування військової допомоги. За словами Столтенберга, Альянс хоче незабаром активізувати свої зусилля щодо постачання Україні новітнього озброєння й навіть планує перевести українську армію на західну зброю.

Постійна представниця США при НАТО Джуліанна Сміт зазначила, що Америка й надалі підтримуватиме Україну у її боротьбі з російським агресором. Вона підкреслила, що США за період війни надали Києву безпекову допомогу на суму 5,3 млрд доларів.

Лідер України Володимир Зеленський подякував усім західним країнам за військову підтримку, але наголосив на тому, що Києву терміново потрібні танки, важка артилерія, безпілотники, оскільки щодня гинуть захисники й мирні мешканці країни. Тільки потужна важка зброя дасть нам змогу здійснити контрнаступ і повернути захоплені території. Президент згадав про те, що й на попередній зустрічі у форматі “Рамштайн” 23 травня 2022 року Україні також пообіцяли надати танки й інше важке озброєння, але деякі країни гальмують цей процес. Вони вважають, що Путіна можна зупинити перемовинами й що Росії потрібно зберегти обличчя, проте не розуміють, що путінський тоталітарний режим сприймає тільки силові аргументи й не спиниться ні перед чим.

Останнім часом Росія навіть почала погрожувати країнам НАТО, зокрема республікам Балтії. Так, Держдума РФ хоче прийняти законопроєкт про скасування постанови, у якій визнана незалежність Литви, оскільки ця країна може претендувати на Калінінградську область. Згодом депутат Держдуми Євген Федоров заявив, що потрібно також скасувати визнання незалежності Латвії та Естонії, щоб примусити НАТО піти з цих країн. Тобто російські чиновники ставляться абсолютно зневажливо і злочинно до міжнародного законодавства, оскільки для них суверенітет і територіальна цілісність інших країн – це пусті слова.

Окрім того, російські депутати чітко дотримуються путінської ідеології відродження “великої Росії” в межах пострадянського простору. Нещодавно під час виставки, що присвячена Петру I, очільник Кремля порівняв себе з цим російським царем, заявивши, що він, як і Петро I, має місію розширювати територію Росії. Ці слова повністю підтверджують експансіоністську традицію країни. Якщо раніше кремлівський карлик прикривався гаслом захисту російськомовного населення України від злочинів неонацистів, то цією заявою відкрито визнав, що його завданням є захоплення всієї території України, яка, на його думку, не має права на самостійне існування. І на цьому він не зупиниться, а піде далі, про що вже свідчать заяви Федорова й інших російських політиків.

У цьому контексті відома журналістка Анн Аппельбаум зазначає, що якщо Кремль планує “повернути” все, що він колись контролював, то Берліну потрібно приготуватися. Тому деякі західні країни мусять відкинути всі свої ілюзії щодо того, що вони можуть вгамувати Путіна через переговори й що він може піти їм на поступки. Тільки силою зброї можна зупинити тоталітарну Росію, яка хоче знищити українців, а потім перейти до поневолення європейських народів.

Отже, за результатами зустрічі у форматі “Рамштайн” західні союзники пообіцяли передати Києву найближчим часом гвинтокрили, 155-мм гармати, HIMARS, РСЗВ, Harpoons та іншу зброю й обладнання. Будемо сподіватися, що незабаром вони надійдуть до України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Коли впаде російська економіка? Чи стане Україна членом ЄС найближчим часом?