Шість країни ЄС висловили підтримку Україні

Шість країни ЄС висловили підтримку Україні

 

Після засідання Ради Безпеки ООН Бельгія, Франція, Німеччина, Польща, Великобританія та Естонія зробили спільну заяву.

“Ми як держави-члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах і засуджуємо незаконну анексію Криму Росією.

Ми закликаємо Росію звільнити без всіляких додаткових вимог всіх 24 військовослужбовців військово-морського флоту, незаконно затриманих після інциденту в Керченській протоці 25 листопада, і негайно повернути захоплені українські судна відповідно до обов’язкового наказу Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня. Знову закликаємо Росію відновити вільне і безперешкодне судноплавство в Азовському морі.

Ми сподіваємось, що Росія негайно припинить розпалювати конфлікт і утримається від дій, які ставлять під загрозу реалізацію Мінських угод і які перешкоджають повному відновленню контролю українського уряду над тими територіями, що передбачені угодами. Зокрема, Росія повинна припинити фінансову та військову підтримку сепаратистів і припинити видачу паспортів громадянам України на Донбасі.

Ми засуджуємо неприйнятний напад на медичний автомобіль об’єднаних сил України біля села Водяне 1 липня, що призвів до трьох жертв. Ми також засуджуємо будь-які спроби переслідувати, залякати або перешкоджати роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зокрема нещодавній інцидент, коли спостерігачі СММ опинилися під обстрілом.

Ми закликаємо всі сторони повністю виконати свої зобов’язання згідно з Мінськими угодами, починаючи з всеосяжного, тривалого припинення вогню і виведення важкої зброї, і конструктивно брати участь у Нормандському форматі і Тристоронній контактній групі. Ми схвалюємо конструктивну участь України та Росії у зустрічі політичних радників у Нормандському форматі у Парижі 12 липня, а також успішне розведення сил від Станиці Луганської наприкінці червня.

Ми наполягаємо на тому, щоб Рада Безпеки продовжувала слідкувати за цим питанням, враховуючи, що ситуація в Україні є питанням міжнародного значення”.

У повідомленні також йдеться про п’яту річницю збиття MH17, що призвело до трагічної смерті 298 людей на борту: “Сім’ї і друзі померлих заслуговують на справедливість. Ми закликаємо всі держави, зокрема Російську Федерацію, повною мірою співпрацювати з Спільною слідчою групою і кримінальним провадженням у Нідерландах, щоб встановити відповідальних за збиття рейсу MH17, відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН 2166”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ