Штучна деревина

Штучна деревина
Новий штучний матеріал за витривалістю подібний до деревини, але не має її основних вад, як-от легкопальність і вразливість до вологи – пише Сід Перкінс у журналі Scientific American.

Щоб створити синтетичну деревину, науковці додали до полімерної живиці невелику кількість хітозану, полісахариду, який добувається із панцирів ракоподібних. Висушуючи суміш після її заморожування, вони отримали матеріал з великою кількістю маленьких пор і каналів, які виникли завдяки хітозану. Наступним кроком було затвердіння живиці при температурі 200о С, під час якого утворюються сильні хімічні зв’язки.

Шу-Гонг Ю, хімік і спеціаліст інженерії матеріалів з Китайського науково-технічного університету, що у місті Хефей, пояснив, що отриманий у такий спосіб штучний матеріал, виготовлення і властивості якого були описані у серпневому номері Science Advances, має таку саму відпірність на стискання, що й деревина. Прискорене висушування в холоді дозволяє отримати менші канали і пори, що підвищує витривалість матеріалу так само, як вища температура затвердіння живиці. Добре вплинуло на нього й додавання волокон целюлози.

На противагу до природньої деревини, отримання синтетичного відповідника не потребує багатьох років. Ба більше, матеріал є стійким проти впливу води. Тести показали, що механічні властивості взірців, яких замочили на 30 днів у воді і сильному кислотному розчині, погіршувалися лише незначною мірою, тоді як пробкове дерево, що піддалось такому ж впливу, стало на дві третини менш міцним і на 40% менш відпірним на стискання. Нове творіння є також вогнетривким: його важко запалити, а після виймання з вогню воно відразу гасне.

Леннарт Бергстрьом, спеціаліст інженерії матеріалів із Стокгольмського університету, який не брав участі у дослідженнях, припускає, що синтетичну деревину буде використано для виробництва стійких проти згинання упаковок. І додає, що завдяки пористій структурі, наповненій повітрям, матеріал може також бути придатним для теплової ізоляції на будівництві. Число його застосувань ще може зрости після винайдення екологічних замінників використаної у розробці полімерної живиці.

Джерело

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ