Штучний інтелект на службі у порнографії

Штучний інтелект на службі у порнографії

Як ми усі знаємо, штучний інтелект розвивається вже багато років, проте лише за останні кілька місяців деякі розробки в цій царині технологій стало важко ігнорувати. З появою таких сервісів для створення зображень з використанням штучного інтелекту, як Dall-E 2, Midjourney і Lensa, ця бурхлива галузь перетворилася на щось зовсім нове. Незабаром після випуску інструментів для створення зображень на інтернет-сцену вийшов і ChatGPT. Коли все більше людей почали дізнаватися про такий генератор, раптом усі – від письменників і вчителів до студентів та істориків – почали міркувати про те, як такі онлайн сервіси можуть змінити майбутнє. 

Не дивно, що ці технології стали частиною усесвіту порнографії. Подібно до того, як стандартні генератори зображень зі штучним інтелектом використовують величезну кількість онлайн-картинок, намагаючись створити на їх основі нові зображення, порногенератори виконують схожу функцію. Прочісуючи величезні обсяги онлайн-порнографії, ці програми виявляють закономірності і намагаються їх відтворити. На основі тисяч порнографічних відео, на яких ці програми були навчені, вони можуть творити алгоритмічну порнографію. У таких сервісах люди отримують доступ до інструментів для створення порно-контенту, що відповідає їхнім специфічним інтересам і фетишам. 

Проте, з усієї цієї порнографії, що виробляється алгоритмами, майже нічого не робиться за згодою. Та й навіщо, усе ж є в доступі – беріть відомих блогерів і вперед! Нещодавно Брендон Юінг (Brandon Ewing), стрімер популярного онлайн сервісу Twitch, який в мережі користується ніком Atrioc, під час прямого ефіру показав своїм підписникам відкриті сторінки, на яких продаються глибокі фейки. Це були порнографічні відео створені штучним інтелектом, на яких фігурували відомі стрімерки, включно з QTCinderella, тобто Блер, яка носить цей нік  і є зіркою Ютуба та мережі Твітч. Коли Брендон зрозумів, що випустив Джина із пляшки, то приніс слізні вибачення в прямому ефірі свого стріму на Twitch та опублікував довше вибачення в Twitter, написавши: “Мої дії перетворили мене з людини, якою я пишався, яка намагалася зробити позитивний вплив на громаду, на “хлопця з фальшивим порно”. Шрам від цього глибоко закарбувався в моєму серці”. Реагуючи на це вибачення і подальшу дискусію творець порно-фейків видалив їх з мережі і пообіцяв більше не повертатися до ганебної справи.

Але це не врятувало дівчину Блер, бо за її словами, онлайн переслідування невпинні. “Ви заходите в мої коментарі на YouTube, шукаєте моє ім’я, робите що завгодно” і усюди спливає порнографія. Багато інших жінок, чиї імена та зображення були поширені на сайті порно-фейків, який відвідав Юінг, також страждають від потоку домагань і небажаної уваги. Стрімерка і блогерка під ніком Покімане недавно розповіла про це в прямому ефірі, відповідаючи на коментарі про те, чи вона якимось чином «заслужила», щоб з’явитися в фальшивій порнографії. Немає різниці, що ви публікуєте або що ви робите онлайн, сказала вона, порнографія вас усе рівно наздожене. І боротися із цим складно, бо виступати проти домагань в Інтернеті не лише виснажливо, але й практично гарантує ескалацію переслідувань на основі зображень.

Повсюдне поширення порно, згенерованого штучним інтелектом, почалося наприкінці 2018 року, коли онлайн платформа Motherboard виявила хобі анонімного редактора (його називали Redditor, що на сленгу може позначати антисоціальну особу, яка бере участь у соціальній мережі Reddit), твори якого швидко стали вірусними. Користувач на ім’я deepfakes публікував алгоритмічно згенеровані зображення обличь відомих жінок, примонтувавши їх на тіла порноактрис, створюючи враження, ніби вони оголені або знімаються в сексуальних сценах. Відтоді, глибокі фейки часто використовуються для цькування жінок в Інтернеті. Стрімери та косплеєри вже давно є частими мішенями онлайн мізогінії, але сексуальні домагання за допомогою штучного інтелекту, виводять цю проблему на новий рівень. Штучне порно використовують для того, щоб присоромити і очорнити, шантажувати, і такі образи можуть перевернути життя онлайн-блогерів в їхніх власних сім’ях чи реальних спільнотах. Такі стрімери, як QTCinderella, що стали мішенню «штучно-інтелектуального порно», звикли до такої поведінки з боку людей в інтернеті, але від цього їм не легше з нею впоратися. Вони часто твердять, що це лише нагадування про розплату за те, щоб бути відкритим в Інтернеті. QTCinderella каже, що ніколи не була озлобленою людиною, поки не почала стрімити, і це життя повільно поглинуло її, стаючи виснажливим. За її словами, після перегляду порно-зображень, згенерованих штучним інтелектом, вона зіткнулася з дисморфією тіла, рецидивом розладу харчової поведінки та травмами з минулого, що спливли на поверхню. Вона зізналася, що зазнала сексуального насильства в дитинстві, і тепер порно-картинки згенеровані штучним інтелектом принесли їй те саме відчуття: “Ти відчуваєш себе винною, брудною, ти думаєш: “Що це було?”. 

Жертви глибоких фейків із відверто сексуальним контентом кажуть, що, хоча вони знають, що зображення є штучними і продуктом роботи алгоритму, та психологічний ефект від них цілком реальний. Це так ніби існує справжнє порно-відео з тобою, і воно потрапило в мережу. QTCinderella каже, що штучний інтелект переконливо змоделював її тіло, але «Це не моє тіло, і, чорт забирай, моє тіло ніколи не буде таким досконалим, як тіло цієї дівчини”, – каже Блер. 

Я от собі уявив порно із своїм волохатим тілом і як мене після цього переслідують кошмари, бо моє тіло ніколи не буде «таким красивим», я ніколи не буду таким «жвавим коханцем», як тіло із штучного відео-порно. QTCinderella каже, що родина також бачила ці штучні порно-ролики, і не знає як тепер пояснити 65-річному батькові що це все несправжнє. Дівчина й так постійно мала доводити близьким, що її онлайн життя має сенс, збираючи купу грошей на благодійність, організовуючи громадські заходи і намагаючись просувати людей, які, імовірно, не мали можливості бути поміченими. 

Очевидно, епоха інтернету значною мірою визначається безперервним натиском проблем, які ми абсолютно не здатні вирішити. Раптова поява порно, згенерованого штучним інтелектом – це чергова скринька Пандори, яка з’явилася від початку цього року. З одного боку, само собою зрозуміло, що виробництво порнографії про популярних людей без їхньої згоди є неетичним. Але з іншого боку, ці нові технології надали людям інструменти, які виходять далеко за межі нашої колективної здатності використовувати їх належним чином. Проте моральні дилеми, які тут піднімаються, важко ігнорувати. За словами професорки права та дослідниці  проблем насильства в Інтернеті Даніель Сітрон, моделі машинного навчання можуть генерувати зображення, що показують насильство над дітьми або зґвалтування, і, оскільки при цьому ніхто не постраждав, такий контент не буде порушувати жодних законів. Усе насправді значно складніше з тим штучним інтелектом ніж виглядає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Люди майбутнього Мистецтво як безлад