Скам’янілі останки чотирилапого кита

Скам’янілі останки чотирилапого кита
Вчені у Єгипті відкрили новий вид чотирилапого кита, який жив приблизно 43 мільйони років тому. Скам’янілості земноводного з латинською назвою Phiomicetus anubis було виявлено у єгипетській Західній пустелі – на території Сахари, яка розташована на захід від річки Ніл. Його череп нагадує череп Анубіса, староєгипетського бога мертвих, у якого була голова шакала, через що він і дістав відповідну латинську назву – пише ВВС.

Предки нинішніх китів походять від ссавців, схожих на оленів, що жили на суші упродовж 10 мільйонів років. Phiomicetus anubis важив приблизно 600 кілограмів, завдовжки був три метри і мав сильну щелепу, щоб ловити нею здобич – показали дослідження, результати яких було опубліковано кілька тижнів тому у Збірнику праць Королівського товариства.

Палеонтологи переконані, що тіло цього морського ссавця було пристосоване не лише для плавання й життя у воді, але й для пересування сушею. Частини його скелета були знайдені у єгипетській Фаюмській котловині, а аналізували їх науковці з Університету Мансура. На тому багатому зараз на скаменілості терені колись було море.

“Phiomicetus anubis є ключовим нововідкритим видом китів і важливим відкриттям для єгипетської та африканської палеонтології”, – сказав для агентства Reuters головний автор досліджень Абдула Гохар. Попри те, що це не вперше вчені виявили скам’янілості кита з лапами, заведено вважати, що Phiomicetus anubis є найстарішим типом “напівморського” кита, якого відкрили у Африці.

На початках вважалось, що кити еволюціонували у Південній Азії приблизно 50 мільйонів років тому. У міру того, як їхні тіла пристосовувались до життя у воді, вони мігрували у напрямку Північної Африки і Північної Америки, де було знайдено інші скам’янілості.

Найновіше відкриття вказує на те, що перші кити туди допливали з районів Південної Америки. Палеонтологи вважають китів культовим прикладом еволюції, бо вини розвинулись від малих копитних ссавців до плавальних китів, після чого й освоїли океани.

Група палеонтологів у Перу в 2011 році відкрила скам’янілості кита віком у 43 мільйони років. У нього було чотири лапи, плавальна оболонка і копита. Цього древнього кита, з огляду на кінцівки і потужний хвіст, можна було б порівняти з бобром чи видрою.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Природний засіб проти комарів Смертельно небезпечне королівство