Слідам перших американців 23 тис. років

Слідам перших американців 23 тис. років
У Сполучених Штатах знайшли відбитки стоп, що мають 23 тис. років – це вказує на те, що люди поселилися у Північній Америці задовго до завершення останнього льодовикового періоду. Про це йдеться у дослідженнях, оприлюднених минулого четверга – повідомляє інформаційне агентство Hina.

Нове відкриття відсунуло назад на тисячі років час, коли перші мешканці поселилися на континенті. Відбитки було залишено в болоті на берегах давно висохлого озера, яке зараз є частиною пустелі у Нью-Мексико. Осад наповнив заглиблення, що їх утворили ступні, і скам’янів, зберігаючи доказ про наших предків і даючи вченим можливість побачити деталь їхнього життя. 

“Складається враження, що багато слідів належать підліткам і дітям; великі відбитки дорослих трапляються рідше”, – пишуть автори дослідження, опублікованого у американському часописі Science.Однією з гіпотез вчених, яка це пояснює, є поділ праці, за якого дорослі займалися кваліфікованою роботою, тоді як “подавання і носіння” було делеговано підліткам. “Діти супроводжували підлітків і разом залишили більшу кількість слідів”.

Науковці також знайшли сліди мамонтів, доісторичних вовків і навіть велетенських лінивців, які, як видається, були присутніми саме тоді, коли люди навідалися до озера.

Америка була останнім континентом, до якого дісталися люди. Упродовж десятиліть найпопулярнішою теорією було те, що поселенці прийшли в Північну Америку зі Східного Сибіру через сухопутний міст – нинішню Берингову протоку. З Аляски вони вирушили на південь до сприятливішого клімату. 

Археологічні докази, зокрема наконечники списів, якими убивали мамонтів, тривалий час вказували на те, що поселення віком 13,5 тис. років було пов’язане з доісторичною культурою Clovisa, названою на честь міста у Нью-Мексико. Це поселеннявважалося першою цивілізацією на континенті і предтечею груп, що стали відомими як індіанці. Тим часом ідея доісторичної культури Clovisaпохитнулася за останні двадцять років унаслідок нових відкриттів, які показали, що перші поселення є старішими.

Однак і та відсунута назад оцінка старості перших поселень не перетинала позначки 16 тис. років після завершення Останнього льодовикового максимуму – періоду, коли льодяний покрив був найбільш поширеним.

Цей процес, що тривав приблизно до 20 тис. років тому, є ключовим, оскільки вважається, що з льодом, який тоді накривав більшу частину північних регіонів континенту, людська міграція з Азії у Північну Америку і далі була дуже важкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Озонова діра більша від Антарктики Барельєфи верблюдів у Саудівській Аравії старіші, ніж вважалось досі