Словаччина внесла Україну в пріоритети зовнішньої політики

Словаччина внесла Україну в пріоритети зовнішньої політики
Новий уряд Словаччини додав Україну до пріоритетів зовнішньої політики. Відколи президенткою парламентської республіки Словаччина стала кандидатка від опозиції Зузана Чапутова, вона займає чіткі проукраїнські позиції, підтримує євроінтеграційні прагнення України і виступає за продовження санкцій проти Росії.

Водночас на парламентських виборах, отримавши приблизно 25% голосів, перемогла опозиційна партія OľaNO (“Звичайні люди і незалежні особистості”). Вона зайняла 53 із 150 місць словацького парламенту та створила ефективну коаліцію, з допомогою якої був затверджений склад Кабінету міністрів та обраний новий прем’єр-міністр – Ігор Матович.

Очільник уряду представив програму діяльності та виокремив її головні завдання, як-от активізація боротьби з корупцією, посилення відкритості роботи органів влади, модернізація правоохоронних структур, сприяння розвитку громадянського суспільства, посилення соціального захисту населення та підтримка соціально вразливих верств. Серед пріоритетних напрямків зовнішньої політики Ігор Матович виділив, зокрема, підтримку України. У програмі уряду зазначено, що Словаччина активно підтримує європейську орієнтацію України і не визнаватиме порушення її суверенітету та територіальної цілісності.

Словаччина була і залишається нашим союзником, її досвід також може стати корисним прикладом для України. Нині Словаччина поступово стає потужним гравцем у Східній Європі. Завдяки успішному реформуванню більшості сфер суспільного життя вона змогла залучити до себе значні зовнішні інвестиції, орієнтовно – 18 тис. доларів на одну особу. Особливо активно тут розвивається автомобілебудування, кілька провідних компаній, як-от Peugeot, Kia Motors, Volkswagen, перенесли в цю країну деякі свої виробництва. Також в Словаччині працюють заводи електроніки компаній Sony, Whirlpool, Samsung, Siemens.

Словаччина плідно співпрацює з Україною у низці галузей, зокрема в сферах металургії, машинобудування, енергетики, хімічної промисловості, а також  освіти та культури. У словацькій меншині, що приживає на Закарпатті, активно підтримується словацька культура та мова, водночас у 12 школах Словаччини майже 600 учнів вивчають українську мову. Країни співпрацюють також у кіноіндустрії. Наприклад, спільний словацько-український фільм “Межа” було навіть висунуто на “Оскар” в номінації “Кращий іноземний фільм”. Будемо сподіватися, що плідна співпраця між нашими країнами буде тільки поглиблюватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи є в українців ЄСні перспективи? Україна – “чорний лебідь” світової геополітики