Сміття на Місяці

Сміття на Місяці

Уламки ракет, що їх запускають з Землі, можуть все частіше падати на Срібну Планету і таким чином її забруднювати. Так сталося, коли 4 березня шмат космічного апарату звалився у кратер Hertzsprung. Про це йдеться у статті, опублікованій на польському популярно-науковому порталі Pulsar.

Колись на місяць впали фрагменти ракет Saturn, які виводили в космос зонд Apollo, але це відбулося згідно з планом. Натомість подія 4 березня 2022 року була випадковою.

Невідомо, що точно розбилося. Коли у січні астрономи зауважили загадковий об’єкт, що курсував на зіткнення з Місяцем, то вирішили, що це верхня частина ракети Falcon 9, яка належить фірмі SpaceX (у 2015-му вона вивела в космічний простір зонд Deep Space Climate Observatory). Але подальший аналіз показав, що уламок, найімовірніше, є одним з фрагментів ракети Довгий Марш 3С, запущеної у 2014 року, що однак заперечив Китай, твердячи, що остатки їхнього судна згоріли роком пізніше у атмосфері Землі.

Це продемонструвало, як складно відслідковувати історії космічного сміття, котре після багатьох років хаотичних мандрівок опинилося поблизу Місяця. Тимчасом чимало держав і фірм готуються до запуску чергових літальних апаратів поза орбіту Землі. Внаслідок цього кількість космічного сміття зростатиме.

«23 тисячі  серед тих уламків, що кружляють навколо нашої планети, мають розмір понад 30 см. На жаль, про те, що відбувається навколо Місяця, ми не знаємо практично нічого» – каже астроном Вішну Редді з Університету Арізони, автор аналізу, з котрого випливає, що поблизу Срібного Глобусу може в даний момент знаходитись майже 200 фрагменті сміття значного розміру. Редді отримав від американської армії 7,5 млн доларів на створення невеликого експериментального телескопу, який займався б пошуком таких об’єктів, які загубилися десь у космічній порожнечі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Краса як рушійна сила для науковців Через Сонце до зірок